Merkezefendi siftah yaptı - BasketFaul.com

Merkezefendi siftah yaptı

06-11-20 20:57

İSTATİSTİK

TBL 4. haftasında Yalovaspor'u konuk eden Merkezefenedi Bld Denizli Basket, çekişmeli geçen maçtan 73-69 galibiyetle ayrıl ve ligde ilk kez kazandı.
 
Karşılaşmaya Merkezefendi, Umipig-Merthan-Mehmet-Coleby-Gökhan beşiyle Yalova ise Akın-Melih-Sercan-Morrison-Şahin ile başladı. 

Savunmanın düşük seviyede olduğu ilk dakikalarda dıştan içe paslarla iki ekip de sayı bulmakta fazla zorlanmadı. Yayın gerisinden de yüzdeli atan Yalova, Sercan ile arka arkaya bulduğu isabetlerle öne geçti ve ilk çeyreği 17-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Umipig'in arka arkaya kaydettiği sayılarıyla başlayan Merkezefendi, 07.48 dakika kala skor üstünlüğünü eline aldı (20-17). Savunmasını yukarı çeken Merkezefendi, her hücumdan da skor bulmasını bildi ve farkı açmaya başladı. Rakibinin daha sonra hücumlardaki kötü seçimleri sonucunda Yalova maçın içinde kalmaya devam etti. İkinci çeyrek 40-33 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe 10-0 başlayan Yalova, 04.33 dakika kala skor üstünlüğünü eline aldı (43-40). Merthan Mutlu ile cevap veren Merkezefendi. çeyreğin başındaki tutukluğu da üzerinden attı. 50 saniye kala farkı 8'e çıkaran Merkezefendi karşısında son bölümü iyi geçiren Yalova, arka arkaya bulduğu iki üçlükle farkı 2'ye çekti. Üçüncü çeyrek 55-53 Merkezefendi'nin 2 sayılık üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Morrison'un basketiyle başlayan Yalova, skoru da dengeledi (55-55). Yaptığı iyi savunma karşısında rakibini top kaybına zorlayan Merkezefendi, cezayı da keserek tekrar öne geçmesini bildi. Bu dakikalarda iki ekip de savunmasını yukarı çekerek rakibinin içerden sayı bulmasına izin vermedi. Çeyreğin ikinci bölümüde iki ekip de dış şutlardan skor buldu. 02.06 dakika kala yeni transferleri Jones ile sayıyı bulan Yalova skor üstünlüğünü eline alsa da Merkezefendi cevap vermekte gecikmedi. 36 saniye kala Gökhan'ın turnikesiyle farkı 3'e çıkaran ev sahibi ekip, kalan bölümde de sayıya izin vermedi ve karşılaşmadan 73-69 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket:İsiah Umipig 17 sayı-7 asist, Merthan Mutlu 17 sayı-5 ribaund, Mehmet Özdoğan 12 sayı
Semt77 Yalovaspor: Sercan Topçu 13 sayı-5 asist, Lamont Jones 12 sayı, Akın Kandemir 9 sayı

Yorumlar Okunma: 1100