Şimdi değilse ne zaman? (Hakan Yavuz) - BasketFaul.com

Şimdi değilse ne zaman? (Hakan Yavuz)

25-10-20 13:13
Türkiye liglerinde pandemiden önceki sezonlarda bir çok maç aynı gün ve aynı saatte başlıyordu. BSL'de her maçın düzenli bir şekilde TV'den canlı yayınlanmasından sonra orada öyle bir sıkıntı kalmadı. Ancak TBL de aynı sorun devam ediyor.

Geçtiğimiz Cuma akşamı iki maç da (Merkezefendi Belediyesi-Budo Gemlik ile Ankara Anadolu Basket-Balıkesir BŞB) 19.00'da oynandı.
Niye? Seyirci olsa tamam da. Cumartesi günü de aynı saatte oynanan birçok maç vardı. Bu sezon bütün TBL maçları youtube'dan canlı veriliyor. Federasyon adına önemli bir hizmet. Bu maçların oynanacağı gün ve saatleri kulüpler kendileri belirliyorlar. Böyle bir dönemde kulüplerin anlaşması ve federasyonunda yardımcı olması ile bu maçların farklı gün ve saatlerde oynanması sağlanabilir. İnsanların evlerine kapandığı pandemide bunu avantaja çevirmek, TBL'nin yani basketbolun izlenebilirliği açısından önemli diye düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde kulüpler ve federasyon daha önceden yapılmış program üzerinde çalışıp bir revize edebilirler diye düşünüyorum. Tabii ki bazı teknik sorunlar olabilir. Ama halledilmeyecek şeyler değildir. 

Ayrıca herkesin ellerindeki telefonlar sayesinde TV'den daha kolay ulaştığı bu imkanı kulüplerimiz kaçırmasın isterim. Lütfen CEPTE BASKETBOL için çalışın ki basketbol daha çok izlensin. 

Yorumlar Okunma: 2386