Sezonun en iyi Bahçeşehir'inden Büyükçekmece'ye fark - BasketFaul.com

Sezonun en iyi Bahçeşehir'inden Büyükçekmece'ye fark

24-10-20 21:43

 İSTATİSTİK

ING BSL 5. haftasında Büyükçekmece'ye konuk olan Bahçeşehir Koleji, karşılaşmadan 92-66 galibiyetle ayrılarak 3. galibiyetini aldı. Bahçeşehir'de Josh Owens 3 hafta sonra ilk maçına çıktı, Büyükçekmece'de de Enes Berkay Taşkıran sakatlıktan döndü. 

Karşılaşmaya Büyükçekmece, Olasen-Anderson-Farrell-Eldridge-Mert ile Bahçeşehir ise Jones-Hadi-Rıdvan-Green-Burak Can beşiyle başladı.


Bahçeşehir karşılaşmanın başında ribaundları topladı, karşılıklı üçlüklerin ardından Erick Green'in birebirleriyle üstünlüğü eline aldı. Farrell ve Mert'in asistleriyle arka arkaya skor bulan Büyükçekmece maçın içinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek 21-14 Bahçeşehir'in üstünlüğüyle geçildi.


Boyalı alanı iyi kullanan Bahçeşehir, ikinci çeyrekte de yakaladığı ritmle farkı açmaya devam etti. Ömer ve Oleseni ile skor üretmeye çalışan Büyükçekmece mücadelesini sürdürdü. Son bölümde farkı çift hanelere çıkaran Bahçeşehir, çeyreği 39-28 önde tamamladı. 


Top kayıplarıyla başı dertte olan Bahçeşehir'in hatalarını iyi değerlendiren Büyükçekmece üçüncü çeyrekte farkı tekrar çekmeye başladı. Son bölümde Aldridge'den topu çalan Büyükçekmece, Ömer'le üçlüğü kaydederek farkı çeyrek sonu tek haneye tekrar çekti ancak son saniyede Erkan'la kritik üçlüğü kaydeden Bahçeşehir çeyreği 62-50 önde tamamladı.


Dördüncü çeyreğe 10-3 seriyle başlayan Bahçeşehir maçın kontrolünü tamamen eline geçirdi. Hücumda kötü bir performans gösteren Büyükçekmece, reaksiyon vermekte zorlandı. Kalan dakikaları da rahat geçen Bahçeşehir Koleji karşılaşmadan 92-66 galibiyetle ayrıldı. Bu sezon ortalama 82,8 sayıyla oynayan Büyükçekmece ise bu sonuçla kendi ortalamasının çok altında kaldı.


Öne çıkanlar..

Büyükçekmece Basketbol: Gabriel Olaseni 13 sayı-9 ribaund, Karvel Anderson 12 sayı, Devin Oliver 11 sayı-5 ribaund

Bahçeşehir Koleji: İsmet Akpınar 21 sayı, Erick Green 13 sayı, Erkan Yılmaz 12 sayı-6 ribaund

 

 

Yorumlar Okunma: 1949