Kupa finalistlerinden aynı sonuç (Sigortam.net Yalova'da galip) - BasketFaul.com

Kupa finalistlerinden aynı sonuç (Sigortam.net Yalova'da galip)

24-10-20 19:39
TBL 2. haftasında Yalova deplasmanına giden Sigortam.net rakibi karşısında zorlansa da karşılaşmadan 86-83 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya Yalova, Akın-Onur-Melih-Morrison-Lovett ile Sigortam.net ise Semih-Serhat-Wilson-Blake-Cenk beşiyle başladı.

Yayın gerisinden skor bulan Sigortam.net üstünlüğü eline aldı. Lovett ve Morrison'la reaksiyon gösterse de rakibinin yüksek temposuna ayak uydurmakta zorlandı. Son bölümde farkı çift hanelere çıkaran Sigortam.net ilk çeyreği 25-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Yalova, yayın gerisinden arka arkaya basketlerle etkili başladı. Savunmayı da yukarı çeken Yalova, rakibinin önünü potada altında kapatarak durdurmaya çalıştı. 6 dakika kala Keremin basketiyle de ev sahibi ekip öne geçti (31-29) Çeyreği 41-38 Yalova önde tamamladı.

Yayın gerisinden üçüncü çeyreğe etkili başlayan Sigortam.net farkı kapatarak öne geçti. Yalova, rakibinin yaptığı savunma karşısında skor üretmekte zorlandı. Üçüncü çeyrek 68-61 Sigortam.net üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyrekte de iyi savunmasını sürdüren Sigortam.net 08.30 dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (71-61). Dış şut denemelerine dönen Yalova, Ali'nin üçlükleriyle ayakta kalmaya çalıştı. Son bölümde ise Sercan'dan da aldığı katkıyla daha etkili olan Yalova, rakibi karşısında mücadelesini sürdürdü. Sigortam.net son dakikalarda fark azalsa da karşılaşmadan 86-83 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Semt77 Yalovaspor: Michael Morrison 22 sayı-9 ribaund, Ali Işık 19 sayı-5 ribaund, Şahin Ekmen 10 sayı-5 asist
Sigortam.net: Brayon Blake 18 sayı-6 ribaund, Derrick Wilson 16 sayı-4 ribaund-6 asist-5 top çalma, Serhat Uğur 14 sayı-3 asist-3 top çalma
 

Yorumlar Okunma: 946