Berent Kavaklıoğlu: TBL için klasik 5 numaralar uygun değil - BasketFaul.com

Berent Kavaklıoğlu: TBL için klasik 5 numaralar uygun değil

24-10-20 13:58
Ligin iddialı takımlarından Balıkesir Büyükşehir Belediye'yi yendikleri maçta 5 üçlük isabetiyle 26 sayılık katkı yapan Anadolu Basket'in kaptanı Berent Kavaklıoğlu, "Koçumuz Hakan Köktaş rakibi çok iyi analiz etmişti. Onlar bizden önce yoruldu ve kazandık." dedi.

Genç bir kadroyla mücadele ederken, maçların seyircisiz oynanmasının kendileri için avantaj olduğunu belirten Kavaklıoğlu şöyle konuştu:
"Tribünler dolu olsa gençlerimiz strese girer. Boş tribünler karşısında daha rahat oynuyorlar. Deplasmanlarda da baskı yaratacak atmosfer olmadığı için bu sezon çok fazla sürpriz olur ve bana göre birinci olup BSL'ye yükselecek takım en az 7-8 mağlubiyet alır.

Bizim hedefimiz ligde kalmak. İyi savunma yapıp koşmaya çalışıyoruz. Balıkesir maçın favorisiydi ancak biz çok tempolu oynayınca yoruldular. Klasik 5 numaramız yok ama bunun da etkisiyle çok mobiliz ve rakiplere ters geliyoruz. Bu lig için klasik 5 numara uygun değil, zaten genelde karşı taraf kısalmak durumunda kalıyor.

Takımın en deneyimli oyuncusuyum, liderliği elimden geldiği kadar yapıyorum. Antrenmanlar için salona herkesten önce gelip herkesten geç giderek örnek olmaya çalışıyorum." 

Yorumlar Okunma: 1431