Barcelona'ya 20 dakika yetti (Real'de kriz devam ediyor) - BasketFaul.com

Barcelona'ya 20 dakika yetti (Real'de kriz devam ediyor)

24-10-20 00:22

 İSTATİSTİK

THY Euroleague'de Barcelona 23 sayı öne geçtiği maçı zora soksa da yerinde koç müdahaleleri ve 21 yaşındaki Martinez'in ekstra katkısıyla sürprize izin vermedi ve formsuz Real Madrid karşısında 79-72 kazandı.

Mirotic'ten yoksun oynayan Barcelona 5'inci maçında 4'üncü galibiyetini alırken Real Madrid tek galibiyette kaldı.

İlk yarıda maçın kontrolü tamamen Barcelona'daydı. Real Madrid'in tempoyu arttırmasına izin vermeyen Katalan ekibi, rakip kısalara yaptığı baskıyı maksimum düzeyde tutarken Tavares'e ikili sıkıştırma yaptıktan sonra savunma rotasyonunda hiç aksamadı. Böylece Real'in asist/top kaybı oranı oldukça düştü. Barcelona, hücum tarafında ise Campazzo'nun formsuz olduğu gecede içeri daha rahat penetre ederken doğru saha içi yerleşimiyle başta Kyle Kuric ve Brandon Davies olmak üzere tüm oyuncularından katkı aldı. İki takımın da yayın gerisinden düşük yüzdelerde kaldığı ilk devre sonunda içeriden 16/24'le top kullanan Barcelona, Real Madrid'e 21 sayı fark attı: 48-27.

İkinci yarının başında ivmede hiçbir değişiklik olmayınca Tavares planından sonuç alamayacağına kanaat getiren Koç Laso, mücadele gücü yüksek ve fizikli Campazzo-Taylor-Thompkins-Garuba-Abalde beşine yöneldi. Takım savunmasını farklı bir seviyeye çıkaran bu beş, Real Madrid'in aradığı geçiş hücumlarını sağlarken Campazzo Avrupa'nın en başarılı top yönlendiricilerinden biri olduğunu haftalar sonra hatırlamış gibiydi. Thompkins ve Taylor'ın içeri penetreleriyle fark maçın bitimine 8 dakika kala 8 sayıya kadar indi (64-56).

Barcelona kriz anlarında Koç Jasikevicius'un her molasından basketle dönerken ev sahibi ekip baskılı Real savunmasını Higgins ve Calathes gibi üst seviye guardların yaratıcılığı sayesinde cezalandırdı. Mirotic'in yokluğunda 31 dakika sahada kalan Sergi Martinez'in son çeyrekte bitirici role bürünüp verdiği 7 sayılık katkı Barça adına oldukça değerliydi. Maçın son iki dakikasında Llull'ün vites arttırmasıyla fark 5'e kadar inse de Barcelona mucizeye izin vermedi ve karşılaşmadan 79-72'lik galibiyetle ayrıldı.
 
Öne çıkanlar...
Barcelona: Brandon Davies 14 sayı, 4 ribaund, 2 asist, 1 top çalma; Kyle Kuric 15 sayı, 2 ribaund; Cory Higgins 13 sayı, 2 asist, 1 top çalma; Sergi Martinez 7 sayı, 9 ribaund
Real Madrid: Trey Thompkins 14 sayı, 7 ribaund; Alberto Abalde 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist 

Yorumlar Okunma: 1369