Elbaş: Bütün oyuncuları kutluyorum - BasketFaul.com

Elbaş: Bütün oyuncuları kutluyorum

23-10-20 22:52
Büyük çoğunluğu gençlerden oluşan proje kadrosuyla deplasmanda Merkezefendi Belediyesi'ni yenen BUDO Gemlik Koçu Fatih Elbaş, "Bu salonu seviyoruz." dedi.

Önceki sezon Denizli'de deplasmanda kaybettiklerini belirten Elbaş, "Geçen yıl buraya 6 maçlık yenilgi serisiyle gelmiş ve kazanmıştık. O maçın ardından da üst üste dört galibiyet almıştık. Bu sezon da Merkezefendi Beleiyesi gibi çok güçlü bir takımı deplasmanda yine yenmeyi başardık." dedi.

İlk haftaki Yalova galibiyetinin oyuncularına özgüven getirdiğini ifade eden Elbaş şöyle konuştu:
"Bu ligin sertliğini bilmeyen genç oyuncularımız Federasyon Kupası'nda farklı mağlubiyetler sırasında ligi öğrenmeye başladı. İlk iki haftada iki galibiyet aldık, doğrusu bu benim de çok beklediğim bir durum değildi ancak bundan sonra benzer örnekler bekliyorum. 

Merkezefendi maçını uzatmadan önce bitirebilirdik, 3.5 saniye kala Bryan 2 sayı öndeyken serbest atışların ikincisini istemeden sayıya çevirdi ve rakibe mola alıp ön sahaya gelmesini sağlamış olduk, üçlükle de maç uzadı. Genç oyuncuların ellerindeki maçın uzatmaya gitmesi karşısında ayakta kalmaları çok önemliydi ve sonlardaki üçlükle de galip geldik. Eren Has, Berkan Aksu 

Emre Tanışan, Bartu Yılmaz, Serhat Tüzünoğlu... Kısaca bütün oyuncularımın sezon bittiğinde büyük gelişim göstereceklerini görebiliyorum. Ortaya koydukları karakterden, cesaretlerinden dolayı hepsini çok çok öpüyorum ve kutluyorum." 

Yorumlar Okunma: 1034