Kızılyıldız uzatmada CSKA'yı devirdi - BasketFaul.com

Kızılyıldız uzatmada CSKA'yı devirdi

23-10-20 00:12

İSTATİSTİK

THY Euroleague 5. haftasında Kızılyıldız, CSKA'yı konuk etti. Geçen hafta sahasında Alba Berlin'e yenilen CSKA, 15 farkla öne geçtiği Belgrad deplasmanında uzatma sonunda Kızılyıldız'a 86-84 kaybetti ve beşinci haftada üçüncü mağlubiyetini aldı.

Maçın MVP'si 31 sayı, 6 ribaundla Jordan Loyd oldu ve sayıda kariyer rekorunu kırdı. CSKA oyuncusu Daniel Hackett maçı 6/8 üçlük yüzdesiyle karşılaşmayı 29 sayı tamamlayarak kariyer rekorunu kırdı

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta iki ekip de bu dakikalarda üç sayı çizgisinden yüzdeliydi. Dengeli geçen ilk çeyrek 20-18 CSKA üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte hücumlardan kayıpsız dönen CSKA üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Lyod ile arka arkaya skor bulan Kızılyıldız farkı açılmasına izin vermedi İkinci çeyrek 42-35 CSKA üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe daha iyi başlayan CSKA, içeri katederek skor bulmayı sürdürdü. Bu dakikalarda Terry ile de hücumda etkili olan Kızılyıldız, farkın açılmamasına önledi. Son bölümde James'in kritik top kayıplarını iyi değerlendiren Kızılyıldız rakibini yakın takibi sürdürdü. Üçüncü çeyrek 51-46 CSKA önde tamamladı.

Son çeyreğe iki ekip de tempolu başladı. 8-2 ile başlayan Kızılyıldız 07.10 dakika kala skora dengeyi getirdi (56-56). Bu dakikalarda sahanın en sıcak eli Hackett ile cevap veren CSKA tekrar öne geçmesini bildi. Çekişmenin sürdüğü karşılaşmada Kızılyıldız 01.03 dakika kala Davidovac'ın basketiyle karşılaşmada öne geçti (71-70). CSKA, Hackett'in üçlüğüyle tekrar öne geçse de 35 saniye kala Kızılyıldız skora bir kez daha dengeyi getiren taraf oldu (73-73). Karşılaşma normal sürede 73-73 tamamlanarak uzatmaya gitti. 

Uzatmada Lyod'un liderliğiyle üstünlüğü eline alan Kızılyıldız karşılaşmadan 86-84 galibiyetle ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 1031