Çıvgın: Oyuncular birbirlerine çok bağlılar - BasketFaul.com

Çıvgın: Oyuncular birbirlerine çok bağlılar

22-10-20 20:16
Bu hafta Bahçeşehir Koleji'ni konuk edecek olan Büyükçekmece'nin koçu, "Sahamızda iyi oynuyoruz, Çok güzel bir maç olacağını düşünüyorum." dedi.

İlk dört haftada iki maç kazandıklarını, TOFAŞ'ın dışında galibiyete çok yakın oldukları Türk Telekom karşısında fırsat kaçırdıklarını belirten Çıvgın şöyle konuştu:
"Geç bir araya gelmemiz nedeniyle bazı eksiklerimiz var ama zaman içinde bunları çözeceğimize inanıyorum. Takım savunmasındaki hatalarımız yeterince birlikte çalışamamamızdan kaynaklanıyor. Hücumda açık sahayı kullanmaya çalışırken tercih hatalarımızı azaltmalıyız. Gardımız Matt Farrell yazın bizle olamadı ve Avrupa basketboluna adaptasyon sürecini yaşıyor, çok iyi niyetli ve çok çalışıyor. Önümüzdeki haftalara çok daha etkili olacağından eminim. Genel olarak son birkaç haftadır daha iyi antrenman yapıyoruz, oyuncular rolleri  anlamaya başladılar. 

Ömer Utku Al sezona iyi başladı, Mert Celep yükselişte, Mehmet'ten katkı alıyoruz, Atakan, Ahmet, Cengizhan da çok iyi çalışıyor, onlara da şans gelecek. Sakatlıktan yeni dönen Enes bizim için önemli oyuncu, o da çok katkı verecek. Bu ligi iyi tanıyan son transferimiz Burak geçirdiği sakatlıktan sonra form tutma aşamasında.

Oyuncular birbirlerine çok bağlılar, yakaladığımız en önemli iş bu. Bu da beni en çok mutlu eden konu. Takımın en yaşlısı Osiris ile en genci Atakan bile çok iyi arkadaşlar.

Bahçeşehir haftalardır eksik kadrolarla oynadı. Çok güçlü bir takım ve iyi basketbol oynuyorlar. Biz de sezona iyi başladık ve sahamızda kendimizi daha da iyi hissediyoruz." 

Yorumlar Okunma: 679