Ertuğrul Erdoğan: Savunmada gitmemiz gereken çok yol var - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan: Savunmada gitmemiz gereken çok yol var

22-10-20 07:33
FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki ilk maçında Dinamo Sassari'ye deplasmanda 93-84 yenilen Galatasaray'da koç Ertuğrul Erdoğan ile Berke Atar basın toplantısında açıklamalar yaptılar.

Defansif olarak istenilen düzeyde olmadıklarını dile getiren koç Ertuğrul Erdoğan, "Öncelikle Dinamo Sassari takımını ve koçlarını tebrik ediyorum. Sahada istediklerimizi yapma konusunda zorluklar yaşadık. Sadece bu maç özelinde değil, defansif olarak çalıştığımız birçok şeyi eksik yaptık. Çemberimizde gördüğümüz 93 sayı da bunun bir göstergesi. Hem bire bir savunmada hem takım savunmasında gitmemiz gereken çok yol var. Yaptığımız 12 top kaybı kabul edilebilir değil ancak bu kadar kötü oynadığımız bir maçta ikinci yarı performansımız hakkında çok şikayet edemem. Deplasmanda 84 sayı bulmamız umut verici olsa da savunma ve ribaund'larda çok çok daha iyi olmamız gerekiyor. Bugün verdiğimiz 18 hücum ribaundu bir nevi maçın kaderini tayin etti.  Tüm bu şartlar altında bu mağlubiyet kaçınılmazdı. Saha içinde daha iyi olmamız gereken konularda takım olarak ilerleme kaydederek Basketbol Şampiyonlar Liginde ikinci tura yükselmek istiyoruz ama bunun için çok çalışmamız ve uğraş vermemiz gerekiyor. "diye konuştu.

Berke Atar ise, "Açıkçası oyuna çok kötü başladık. İkinci yarıda geri dönmeyi denedik, çok çabaladık ama olmadı. Şimdi önümüzde ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımız maçlara odaklanacağız. Bu maçlarda daha iyi olacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 781