Türk basketbolunun yeni umudu: Alperen Şengün - BasketFaul.com

Türk basketbolunun yeni umudu: Alperen Şengün

19-10-20 11:49

Alperen Şengün'ün Ormanspor maçı performansı yine bütün dikkatleri üzerine topladı. Henüz 18 yaşındaki genç uzun sezon başından beri istikrarlı bir şekilde performansını sürdürüyor. Aslında bundan 1-2 sene önce bu seviyelere çıkabileceği konuşuluyordu ama bu karışık dönemde bir anda ligi domine etmeye başladı. Sezonun ilk 4 maçında Beşiktaş maç kazanamamış olabilir ama galiba A Milli Takımımız bir uzun kazandı. Bir süredir uzun pozisyonunda yaşadığımız sıkıntılar da göz önüne alınınca Alperen ilaç gibi gelmiş olabilir.


Sezonun ilk 4 maçı sonunda Alperen 90 sayı üreterek sayı krallığında zirvede. Bu sayıları üretirken saha içinden 39/54 yani yüzde 72 ile oynadı. Serbest atışlarda ise ilk 12 denemesinden sadece birini kaçırarak yüzde 91.7 ile oynadı. Tek üçlük isabetini de bu hafta bulan Alperen'in bir başka önemli istatistiği de ribaund krallığında 2. sırada olması. 4 maçta 37 ribaund toplayarak Antep'li Jaiteh'in hemen ardından ikinci sıraya yerleşmiş durumda.Blok krallığında da 6. sırada bulunan Alperen bütün bu istatistikleri sadece 27 dakika 48 saniye ortalama süre alarak buluyor. 22.5 sayı 9.3 ribaund 1 blok 1.3 asist 0.8 top çalma ve sadece 1 faul ortalamaları kendisini ligin en verimli oyuncusu da yapıyor.

Ormanspor maçında yaptıklarına geçersek, kendisinin harika bir ribaund sezgisi var. Vücudunu ortaya koymaktan ve box-out yapmaktan çekinmiyor. Bu durum da kendisine ekstra sayı imkanları sağlıyor. Hücumda çok silahının olması büyük avantaj ve eskiler gibi ayak oyunları yapabiliyor. İkili oyunlarda da fena gözükmeyen Alperen'in şu an ligin en iyi uzunlarından biri olduğunu söylemek abartı olmaz. NBA potansiyeli taşıyan genç uzunu sezon boyu keyifle takip edeceğiz.


Yorumlar Okunma: 5976