Ataman: Doğru yola gireceğimizden eminim - BasketFaul.com

Ataman: Doğru yola gireceğimizden eminim

18-10-20 15:21
Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, Bahçeşehşr Koleji'ni yendikleri maçtan sonra görüşlerini paylaştı.

“İlk yarıda iyi basketbol oynadık, topu iyi çevirdik, iyi savunma yaptık. İkinci yarı, özellikle üçüncü çeyrekte çok hata yaptık, fazla top kaybettik ama sonuç olarak farklı bir galibiyet elde ettik. 

İstediğimiz tempoyu maçın içerisinde zaman zaman uygulayamıyoruz. Böyle olunca da top kayıpları yaparak savunmada kolay sayı şansı veriyoruz. Çok sakat oyuncumuz var, bu da fazla süre alan oyuncularımıza fazla yük bindiriyor özellikle çok maç oynanan haftalarda. Ama sonuç olarak doğru bir yola gireceğimize eminim.

Cuma akşamı ASVEL ile EuroLeague maçı oynayacağız.  Bu sezon EuroLeague değişik sonuçlara sahne oluyor. Biz de baktığınız zaman iyi başlangıç yapamayan takımlardan bir tanesiyiz. Baktığınız zaman bizim gibi şampiyonluk adayı birçok takımın bizimle aynı puanda ya da 1 puan önümüzde olduğunu görüyoruz. Biz ileriye ümitle bakıyoruz. Özellikle kadromuz tamamlandıktan sonra EuroLeague’de şampiyonluğun en büyük adayı olacağımıza eminim. Bu aşamaları geçeceğiz ama tabii ki maç kaybetmeden yola devam etmemiz gerekiyor.”  

Yorumlar Okunma: 1334