Yalovaspor finalde - BasketFaul.com

Yalovaspor finalde

09-10-20 20:00

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası yarı final karşılaşmasında çekişmeli geçen maçta son bölümde öne geçen Yalovaspor, Anadolu Basket'i 84-74 yenerek finalde Sigortam.net'in rakibi oldu.

Yalova karşılaşmaya Kerem-Onur-Melih-Morrison-Lovett ile Anadolu Basket ise Taylan-Bridgeman-Berent-Clark-Recep beşiyle başladı.

İçerden etkili başlayan Yalovaspor, 07.37 dakika kala skoru 9-2 getirdi. İlk basketlerini Recep'le kaydeden Anadolu Basket ribaundlarda üstünlüğü rakibine kaptırması, öne geçmesini zorladı. Son bölümde skor bulmakta zorlanan Yalova karşısında daha iyi bir oyun çizen Anadolu Basket yakaladığı seriyle farkın açılmasına izin vermedi, ilk çeyrek 27-25 Yalova üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe 7-2 ile giren Anadolu Basket skoru da 32-29 getirerek öne geçti. Morrison'la reaksiyon gösteren Yalova oyuna tutundu. Kalan dakikalarda farkın birbirine yakın seyrettiği çeyreği 47-45 Anadolu Basket önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iki ekip de daha sert savunmayla başladı, skor bulmakta zorlanıldı. Yalova dıştan içe paslarla skora gitse de Anadolu Basket de çizgiden her seferinde kayıpsız dönmesiyle skoru dengelemesini bildi. Son bölümde üç sayı çizgisinden de yüzdeli olan Ankara ekibi üstünlüğü eline aldı. Ancak 01.46 dakika kala Lovett ile Yalova tekrar öne geçti (61-60). Kalan dakikalarda üstünlülk el değiştirmeye devam etti. Üçüncü çeyreği Anadolu Basket 64-63 önde tamamladı.

Çekişmenin ve mücadelenin iyice arttığı son çeyrek karşılıklı basketlerle başlasa da oyunda daha baskılı olan taraf Yalova oldu. 05.54 dakika kala Lovett üçlüğüyle bir kez daha öne geçtiler (70-69). Sertliğin arttığı maçta 2.5 dakika iki ekip de skor kaydedemedi. Anadolu Basket bu dakikalarda basit top kayıpları yapsa da çizgideki yüzdeli atışı onu maçın içinde tutmaya devam etti. Son bölümde Lovett ve Morrison ikilisiyle farkı açan Yalova karşılaşmayı 84-74 kazanarak finale yükseldi.

Öne çıkanlar...
Semt77 Yalovaspor: Marcus Lovett 28 sayı-4 ribaund-4 asist, Michael Morrison 20 sayı-16 ribaund-6 asist, Onur Sonsırma 12 sayı-3 ribaund-4 asist
Anadolu Basket: Elyjah Clark 24 sayı-7 ribaund-6 asist, Terik Bridgeman 15 sayı-4 asist, Anıl Sungur 14 sayı-9 ribaund

Yorumlar Okunma: 1404