Blake attı, Sigortam.net kazandı - BasketFaul.com

Blake attı, Sigortam.net kazandı

09-10-20 16:47

TBL Federasyon Kupası yarı final ilk maçında Sigortam.net, Merkezefendi Bld Denizli Basket'i 89-80 mağlup ederek finale yükselen ilk takım oldu. Karşılaşmayı 5/7 iki sayı, 5/5 üç sayı toplamda 31 sayı, 8 ribaund, 5 asistle tamamlayan Brayon Blake galibiyetin en etkili ismi oldu.

Karşılaşmaya Sigortam.net Kerem-Serhat-Wilson-Blake-Cenk ile Merkezefendi ise Umipig-Deniz Can-Coleby-Gökhan-Altan beşiyle başladı.

Coleby ile maça etkili başlayan Merkezefendi skoru 7-0 getirdi. Oyuna tutuk giren Sigortam.net ilk sayılarını 3,5 dakika sonra Wilson ile çizgiden kaydetti, Serhat Uğur ile farkın açılmasına izin vermeyerek maçın içinde kalmaya kalmayı sürdürdü. Ümit Sonkol önderliğinde liderliği koruyan Merkezefendi çeyreği 22-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe üç sayı çizgisinden yüzdeli başlayan Sigortam.net 07.50 dakika kala farkı eriterek karşılaşmada ilk kez öne geçti (29-28). Karşılık basketletle dengeli geçen çeyreğin son bölümünde 7-2 seri yakalayan Sigortam.net farkı açmaya başladı. İkinci çeyreği Sigortam.net 42-38 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte de hücumdaki ritmini sürdüren Sigortam.net 7-0 seriyle Merkezefendi'ye erken bir mola aldırdı. Moladan Gökhan'ın 6-0 serisiyle dönen Merkezefendi liderlik mücadelesini sürdürdü. Merthan'dan da bu dakikalarda skor desteği alsa da Merkezefendi farkı eritemedi. Son bölümde farkı çift hanelere kadar çıkaran Sigortam.net çeyreği 68-57 önde tamamladı.

Son çeyrekte dışardan şut kullanan Merkezefendi'nin düşük isabet bulması işini iyice zorlaştırdı. Boyalı alandan yakaladığı ritmi bu çeyrekte de sürdüren Sigortam.net farkın da etkisiyle daha rahat geçti. Karşılaşmayı 89-80 kazanan Sigortam.net finale yükselen ilk takım oldu.

Öne çıkanlar..
Sigortam.net: Brayon Blake 31 sayı-8 ribaund-5 asist, Derrick Wilson 16-6 asist, Kerem Aydan Özel 14 sayı-5 asist
Merkezefendi Bld Denizli Basket: Gökhan Yazıcıoğlu 14 sayı-8 ribaund, Ümit Sonkol 13 sayı-6 ribaund-7 asist, Merthan Mutlu 12 sayı-3 ribaund-4 asist
 

Yorumlar Okunma: 1706