Akdağ ve Demir: Fenerbahçe seyir zevki veriyor - BasketFaul.com

Akdağ ve Demir: Fenerbahçe seyir zevki veriyor

09-10-20 11:01
Basketbol antrenörleri; Cem Akdağ ve Hakan demir, Euroleague'e ikide iki yaparak başlayan, Anadolu Efes'i deplasmanda yenen Fenerbahçe'yi yorumladı.

CEM AKDAĞ
Fenerbahçe yeni koçu ve yeni kadrosuyla çok iyi bir başlangıç yaptı. Bir basketbol antrenörü olarak Fenerbahçe'yi izlemek bana keyif veriyor. Tabii nasıl devam edecekleri de önemli. Kokoskov, NBA basketbolunu Avrupa'ya adapte etmeye çalışıyor ve şu ana kadar da başarılı. Çok fazla set ofensleri var. Oyun içinde Kokoskov karışmıyor ve serbest bırakıyor. Çizdiği kenar oyunundan sonra oyuncuları topu dışarı atsa da reaksiyon göstermiyor ve oyuncusunun hata yapabileceğini kabul ediyor. Pozitif yaklaşımlarından dolayı oyuncunun rahatlıkla çalışacağı bir koç izlenimini veriyor.  

HAKAN DEMİR

Kadro olarak belki dört dörtlük değil ama herkes rolünü kısa zamanda kabul etmiş. Üç temel oyuncusu var: De Colo, Brown, Vesely... Bu üçü işini yaptığı sürece diğerleri de devreye girecektir. Koç yeniyle eskiyi iyi bütünleştirmiş. Hızlı oynuyorlar, heyecanı yaşıyorlar. Geçmişte yarı saha basketbolu oynayan Fenerbahçe hızlı oyunu ile seyir zevki de veriyor. 

Yorumlar Okunma: 2791