Clark çıldırdı Anadolu Basket sürprizi yaptı - BasketFaul.com

Clark çıldırdı Anadolu Basket sürprizi yaptı

08-10-20 22:29

İSTATİSTİK

Federasyon Kupası'nın son çeyrek finalinde Anadolu Basket büyük bir sürprize imza atarak güçlü rakibi Balıkesir BŞB'yi 92-78 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Elijah Clark sadece 33 daikada 44 sayı ile oynarak maçı domine etti. Terik Bridgeman 15sayı 11 ribaund ile double double'ını yaparkan yerli katkısını Berent'in 8 sayı 4 ribaund 5 asist ve Taylan Süerkip'in 9 sayı 7 ribaundu ile alan Anadolu Basket önemli bir zafere imza attı.


Tempolu ve yüksek skorlu başlayan mücadelenin ilk 4 dakikası sonunda Anadolu Basket'in 9-4 üstünlüğü bulunuyordu.Yerli oyuncularından iyi katkı alan Balıkesir skoru 15-12'ye getirdi. Clark'ın üst üste isabetleriyle Anadolu Basket cevap verdi. İlk çeyrek 24-21 Balıkesir üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrek son derece dengede başladı. 15. dakika sonunda 33-32'Lik Balıkesir üstünlüğü bulunuyordu. Bu dakikadan sonra özellikle hücumda çok etkili bir Balıkesir izledik. Son iki dakikaya 9-0'lık seri sığdıran Balıkesir, Hamit'in basket faulü ile devreye çift haneli farkla 49*39 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte işler değişti. Farkı çift hanede tutmaya çalışan Balıkesir'e karşı ateşi Taylan'ın üçlüğü yaktı. Clark'ın iki basketfaulünün ardından bir de üçlük isabeti bulmasıfarkı eritti. Bridgeman'ın isabetiyle de Anadolu basket öne geçti. Clark alev alınca son çeyreğe 69-67 Anadolu Basket önde girdi.

Son çeyreğe müthiş savunma yaparak giren Anadolu Basket iki yabancısından üst üste 11 sayı buldu. Taylan'ın turnikesiyle fark 13 sayıya kadar çıktı. Balıkesir direnmeye çalışsa da hücumda tıkanan rakibine karşı farkı koruyan Anadolu Basket yabancılarından sayı üretmeye devam etti. Karşılaşmadan Anadolu Basket 92-78 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 3088