Merkezefendi yarı finalde - BasketFaul.com

Merkezefendi yarı finalde

08-10-20 17:40

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası Çeyrek Final ikinci maçında Merkezefendi Belediyesi, Manisa'yı 88-81 ikinci yarıda geçerek karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı ve yarı finale yükselen ikinci takım oldu. Merkezefendi'nin yarı finaldeki rakibi Sigortam.net. 

Karşılaşmaya Manisa İnanç Mert-Recep-Ramazan-Umut-Godfrey ile Merkezefendi ise Umipig-Mehmet-Coleby-Gökhan-Altan beşiyle başladı. 

Manisa karşılaşmaya pota altında bitirdiği hızlı hücumlarla iyi başlayan taraf oldu ve farkı kısa sürede açtı. Rakip savunmasına takılan Merkezefendi, uzak mesafeli şutlardan da istediği ritmi yakalayamayınca skorun gerisinde kalmaktan kurtulamadı. Son bölümde arka arkaya kritik top kayıplarına da imza atan ekip karşısında farkı çift hanelere çıkaran Manisa, çeyreği 25-14 önde tamamladı.

8-3 ile ikinci çeyreğe Merkezefendi hızlı başladı. Manisa reaksiyon gösterse de topu iyi paylaşan Merkezefendi yakaladığı ritimle farkı açmaya başladı. İkinci çeyrek 45-39 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe Ümit Sonkol'un üçlükleriyle başlayan Merkezefendi arayı açmaya devam etti,Manisa ise Ramazan ile pota altında skor bularak maçım içinde kalmaya çalıştı. Kalan dakikalarda da rakibini kendisine yaklaştırmayan Merkezefendi çeyreği 66-58 önde tamamladı.

Son çeyrekte de dışardan yüksek yüzdeli oynamaya devam eden Merkezedendi, Ümit Sonkol ile skor bulmaya devam etti. Rakibinin pota altındaki sert savunması karşısında mücadeleyi  sürdüren Manisa 01.44 dakika kala farkı tek hanelere çekti (75-84). Kalan sürede hata yapmayan Merkezefendi rakibini geçerek yarı finale yükseldi.

Öne çıkanlar... 
Manisa BBSK: Ramazan Tekin 18 sayı 4 ribaund, Recep Doğrusöz 15 sayı 5 ribaund 5 asist, Calvin Godfrey 12 sayı 8 ribaund 2 asist
Merkezefendi Bld Denizli Basket: Ümit Sonkol 14 sayı, Merthan Mutlu 13 sayı 4 top çalma, Altan Erol 13 sayı 3 ribaund, Barış Çağan Özkan 13 sayı, 3 ribaund, 3 asist 

Yorumlar Okunma: 1349