Milli maçlar yaklaşırken... - BasketFaul.com

Milli maçlar yaklaşırken...

08-10-20 12:09
Takvimde bir değişiklik olmazsa Kasım ayı içinde Milli Takımımız FIBA'nın belirleyeceği bir yerde izolasyona girip Hırvatistan ve Hollanda ile oynayacak. 2021 Avrupa Şampiyonası Elemelerine 0-2 ile başladığımız için bu maçlar büyük önem taşıyor ancak kadroyla ilgili birçok belirsizlik var...

Amerika'da ameliyat olan ve henüz İstanbul'a gelmeyen Shane Larkin yetişebilecek mi? Anadolu Efes, Larkin'i 30 Ekim'deki Olympiacos maçında sahada düşünüyor ama 7 ay oynamayan ve üzerine bir de ameliyat geçiren yıldız oyuncunun ne durumda geleceğini sahaya çıktıktan sonra anlayabileceğiz.

Larkin milli takımda olmayacaksa devşirme kullanacak mıyız, kullanmayacak mıyız? Scottie Wilbekin gelemez, Bobby Dixon'ı staff düşünse dahi Fenerbahçe izin verir mi? Tarık Biberovic henüz kendisini tam olarak kanıtlamadı. Ercan Osmani hazırlık döneminde iyi gözükmüştü ancak lige kötü başladı. 

Halen Türkiye'de bulunan Cedi Osman ve Furkan Korkmaz'ın durumları da netleşmedi. NBA, yeni sezonun ne zaman başlayacağına henüz karar vermediği için Cedi'nin milli maçlar sırasında Türkiye'de mi, yoksa takımlarının hazırlık kampında mı olacağını kestirmek zor.

Gelelim aday olabilecek isimlere...
Fenerbahçe: Melih Mahmutoğlu formda, Kenan Sipahi henüz devreye giremedi.
Bursaspor: Oğuz Savaş sezona en iyi başlayan uzunlar arasında.
Beşiktaş: Alperen Şengün an itibariyle açık ara Türkiye'nin en iyi uzunu. Şehmus Hazer zaman zaman tercih hataları yapsa dahi enerjisi, yüreği, açık saha etkinliği ile gelişimini sürdürüyor. Egehan Arna bu ülkenin en iyi birkaç şutöründen biri ancak sanki yanında hala Euroleague oyuncuları varmış gibi çembere bakmaktan çekiniyor. Sadık Emir Kabaca büyük potansiyel, kuvvetlenene kadar beklememiz gerekiyor.
Galatasaray: Yiğit Arslan henüz form tutamamış olsa da cebinde çok şey olduğunu biliyoruz. Barış Ermiş ligin en iyi durumdaki oyun kurucusu.
Anadolu Efes: Sertaç Şanlı 4-5 için Türkiye'nin en iyilerinden biri. Tolga Geçim süresini iyi değerlendiremedi, Buğrahan Tuncer hasta, Yiğitcan Saybir için erken. Doğuş her zamanki Doğuş.
Gaziantep Basketbol: İsmail Cem Ulusoy bu çizgisini sürdürürse milli takımı zorlar.
Bahçeşehir Koleji: Rıdvan Öncel'in iyi ve kötü maçları var, istikrar yakalarsa koçların güveneceği oyuncu haline gelir. Burakcan Yıldızlı geçen sezona göre yavaş başladı. Erkan Yılmaz zaman içinde milli takıma aday olacak yolda ilerliyor.
TOFAŞ: Tolga Öngören'in "Yerlilerden liderlik bekliyoruz" sözlerinin arkasında bir eleştiri vardı ve biz de katlıyoruz. Takımın birinci oyun kurucusu olarak Berk Uğurlu'dan daha cesur ve kararlı olmasını, Berkan Durmaz'ın savaşın içine daha fazla girmesini, Muhsin Yaşar'ın form tutmasını bekliyoruz. A Milli Takım oyuncuları olan bu üçlüden, sürelerinin garanti olduğu takımlarında artık gerçek bir sıçrama yapmalarının zamanı geldi, geçiyor. 
Pınar Karşıyaka: Semih Erden sezona vasat bir giriş yapsa da milli takımda en iyi oyununu sergilemeye hazır olduğunu biliyoruz. Metecan Birsen double double performanslarının yanına başka enstrümanlar da eklediğinde bir seviye yukarı çıkacak, şu an için Milli Takımın vazgeçemeyeceği oyuncuların başında geliyor.
Türk Telekom: Muhammed Baygül ve Can Korkmaz Milli Takımı zorluyor.

Darüşşafaka Tekfen: Doğuş Özdemiroğlu savunmasının dışında bu sezon hücumda da daha etkili bir silah haline geleceğini gösteriyor.  

Yorumlar Okunma: 3566