Merkezefendi ikinci yarı farka gitti - BasketFaul.com

Merkezefendi ikinci yarı farka gitti

06-10-20 22:18

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası grup maçları son gününde gruptan çıkma şansı olmayan Mamak'la karşılaşan Merkezefendi Bld Denizli Basket, karşılaşmayı 85-75 kazandı ve grup ikincisi olarak bir üst tura yükseldi. Merkezefendi çeyrek finalde Manisa ile karşılaşacak. Maç içinde rahatsızlanan Mamak'tan Anthony Keith Lee Jr hastaneye götürüldü ve 14 dakika süre alabildi.

Dengeli başlayan karşılaşmada ilk 5 dakika 10-10 eşitlikle geçildi. Mustafa Baki'nin üçlüğüyle üstünlüğü eline alan Mamak'ı Merkezefendi yakın takibe devam etse de geçmeyi başaramadı. İlk çeyrek 21-20 Mamak üstünlüğüyle geçildi.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyrekte 08:25 dakika kala skor tekrar eşitlendi (24-24). Kalan dakikalarda çekişmenin sürdüğü çeyrekte 19 saniye kala Mamak üstünlüğü eline aldı. Molaya giden Merkezefendi, moladan Altan'ın basketiyle dönerek skora bir kez daha dengeyi getirdi ve çeyrek 38-38 eşitlikle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe Coleby ile Merkezefendi iyi başladı ve farkı açmaya başladılar. Üç sayı çizgisinden yüzdeli olsa da Mamak, rakibini geçmeye gücü yetmedi. Üçüncü çeyrek 66-58 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte maça ağırlığını iyice koyan Merkezefendi farkı da çift hanelere çıkararak karşılaşmanın 85-75 galibi oldu.

Öne çıkanlar...
Mamak Bld: Mustafa Baki Görür 13 sayı-5 asist, Umar Atın 12 sayı
Merkezefendi Bld Denizli Basket: Dwight Coleby 18 sayı, Gökhan Yazıcıoğlu 15 sayı-13 ribaund

Yorumlar Okunma: 1358