Bornova ikinci yarıda farka gitti - BasketFaul.com

Bornova ikinci yarıda farka gitti

04-10-20 19:53

İSTATİSTİK

Bornova Belediyesi, Kocaeli BŞB Kağıtspor'u 89-72 yenerek Federasyon Kupası'na galibiyetle başladı.

Bornova maça Medlock-Mustafa Erdoğan-Mert Gizir-Ege Yaşar-Kalif Young beşi ile başlarken Kağıtspor maça Sherrill-Mert Ulutaş-Sertay Gürsu-Burak Can-Spencer beşi ile başladı.

Bornova maça hücumda Carlos Medlock-Kalif Young tepe pick and roll'leri üzerinden kurguladığı oyunla başlarken Kocaeli Kağıtspor hücumda çembere giderek skor üretmeye çalıştı. Kocaeli ilk çeyrekte yerli oyuncularından iyi katkı aldı ve skorda da öne fırlayan isim oldu. Bornova hücumda üç sayı çizgisinden istediğini ilk çeyrekte bulamadı ve sadece Ege Yaşar'ın üç sayı isabetine rağmen çeyrek sonunda Medlock ve Young ikilisinin getirdiği enerji ile farkı kapattı. İlk çeyreği Kağıtspor 21-18 önde geçti. 

İkinci çeyreğe Bornova Mert Gizir ve Ata Kahraman'ın üçlüğü ile başladı. Kağıtspor Sherrill ve uzunu Spencer'dan istediği katkıyı almaktan uzak kaldı ve çeyreğin ikinci yarısında Kalif Young-Medlock ikilisinin pick and roll'lerine dip köşeden yardım getiren Kağıtspor'a karşı Medlock köşe atıcılarını iyi buldu ve Bornova hücumda istediklerini daha rahat yapmaya başladı. Kağıtspor çeyrek sonunda Sherrill ve Sertay'ın çizgiye giderek bulduğu sayılarla farkı kapattı. Devre 38-37 Bornova üstünlüğü ile geçildi.

Kağıtspor üçüncü çeyreğe yabancı uzunu Spencer'ın basketi ile başlarken Keshun Sherrill tıpkı ilk yarıda olduğu gibi bu çeyrekte de çizgiye giderek skor üretmeye devam etti. Bornova ise Kalif Young ve Mustafa Erdoğan ile Kağıtspor'a hücumda cevap verdi. Bu ikiliye Mert Gizir'in de eklenmesi ile Bornova skorda 5 sayılık üstünlük elde etti (56-51). Keshun Sherrill kritik bir üçlük bularak Kağıtspor'un skordan kopmasına izin vermedi. Çeyrek sonunu Ege Yaşar ve Mustafa Erdoğan ile Bornova daha iyi oynadı ve son çeyreğe 63-58 önde girdi.

 

Son çeyreğe Bornova hücumda topu çok iyi paylaşarak başladı ve Eren Ocaktürk'ün basketi ile skoru 65-58'e getirdi. Kağıtspor son çeyrekte ilk sayılarını bitime 5.34 kala Burak Can Dilmaç ile buldu. Ancak bu zamana kadar olan bölümde Bornova hücumda Medlock ile skor bulmayı başardı ve skoru 70-58'e kadar çekmeyi başardı. Kağıtspor çeyrek boyunca hücumda çok zorlansa da Burak Şaşmaz ve Burak Can Dilmaç ile skora tutunmaya çalıştı. Bitime 3.25 kala Carlos Medlock'ın üçlüğü ile Bornova farkı 17 sayıya kadar çıkardı (79-62). Kalan sürede Bornova rakibine geri dönüş şansı vermedi maçı 89-72 kazanarak grupta ilk maçta ilk galibiyetini aldı. 

Yorumlar Okunma: 1270