Kokoskov: Kızılyıldız'ı fazla izleyemedik - BasketFaul.com

Kokoskov: Kızılyıldız'ı fazla izleyemedik

01-10-20 15:20
Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 2020-21 sezonundaki ilk maçına çıkıyor. Kızılyıldız ile Cuma günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak maç öncesi resmi açıklamalarda bulunan koç Igor Kokoskov ile Nando De Colo, şu ifadeleri kullandı:

Igor Kokoskov: “Hepimiz çok heyecanlıyız. Uzun bir aranın ardından tekrar aksiyon başlıyor. Yeni sezonun ilk maçına evimizde çıkıyoruz. Ne yazık ki taraftarlarımızla buluşamayacağız ama çok iyi bir rakiple karşılaşacağımızı biliyoruz. Onlara büyük saygı duyuyoruz. Bana göre çok iyi bir oyuncu grubunu bir araya getirdiler. Antalya’daki hazırlık turnuvasında onlara karşı oynayamadık ama çok sert ve yüksek enerjili bir takım izledik. İlk olarak onların enerjisine ve sertliğine cevap verebilmeliyiz. Onları izleyebileceğimiz çok fazla karşılaşma olmadı. En son Antalya’da onları izleyebilmiştik. Biz ilk olarak kendimize ve yapmamız gereken işlere odaklanacağız. Genel olarak uzun bir sezon yaşayacağız. Bu yeni başlangıç için hepimiz çok heyecanlıyız.”  

Nando De Colo: "EuroLeague’de sezonun ilk maçına çıkacağız. Öncelikle yeni sezon için tekrar parkede olacağımız için çok heyecanlıyız. İlk olarak bu maça hazır olmalıyız. Rakibimiz iyi basketbol oynuyor. Kızılyıldız her zaman agresif oynayan, tecrübeli ve ortaya iyi basketbol koyabilen bir ekip. Fakat biz kendi takımımıza odaklanmalıyız. Birçok yeni oyuncumuz var ve şu anda bizim için en önemli konu kendi performansımız. Parkede ne yapmamız gerektiğine ve oyun planımıza konsantre olmalıyız. Sezonun ilk EuroLeague maçından keyif almaya çalışacağız."  

Yorumlar Okunma: 2509