Bahçeşehir kötü başladı (Gençalp Kozan) - BasketFaul.com

Bahçeşehir kötü başladı (Gençalp Kozan)

30-09-20 20:58

İSTATİSTİK: 

Bahçeşehir Koleji, tarihindeki ilk Eurocup maçında baştan sona kötü savunma yapıp varlık gösteremedi ve Fransız ekibi Bourg karşısında 82-99 mağlup oldu.

Asistlerde 23-8 geride olan Bahçeşehir rakibinin yayın gerisinden 15/24 ile hücum etmesine engel olamadı. Temsilcimizin bulduğu 82 sayının 68'i dört oyuncudan geldi (Green, Perez, Jones, Aldridge).

Bahçeşehir Koleji topa baskı yaparak başladı, ancak hücumda organize olamazken rakibinin hızlı hücumlarını da savunamayınca 3. dakikada 10-2 geri düştü. Bir dakika sonra fark 10 sayıya çıkınca Zafer Aktaş'ın molası geldi. Kötü hücumlar, kötü savunmaları da beraberinde getirdi, 7. dakikada ters eşleşmeler sonucunda fark 15 sayıya (21-6) yükseldi. Rakibinin temposunu düşürmek için sürekli oyuncu değiştirmesi de çare olmadı ve Bahçeşehir ilk periyodu 31-15 geride tamamladı. Bu bölümde Bourg 8, Bahçeşehir 1 asist üretti.

İkinci çeyrekte takımlar için yarı saha hücumları ağırlık kazansa da Bourg yüksek set temposu ve içten dışa paslarla doğru atışa gitti. Konuk ekip, dört numaraları Zachery Peacock'ın yayın gerisinden üst üste isabetleriyle farkı 20 sayının üstünde tutmayı başardı. Rakibinin aksine hücumlarını pas yerine driplingler üzerinden kurmaya çalışan Bahçeşehir Koleji'nde ise ilk 20 dakikada kaydedilen 39 sayının 35'i üç oyuncudan geldi (Green, Aldridge, Perez). Fransız ekibi 57-39 önde kapattığı ilk yarıyı 15 asist, 8/11 üçlükle noktalarken temsilcimiz 4 asistte kalıp yayın gerisinden 3/10 isabet ile oynadı.

Bahçeşehir Koleji'nin ikinci yarıda uzunları Jones ve Owens'ı daha etkili kullanmayı öncelikleri arasına aldığı çok açıktı ancak üçüncü periyot boyunca tek asist yapan ev sahibi ekip tempoyu arttıramayıp sete sette de sürekli bire birlere bağlı kalınca Bourg'un istediği oldu ve fark aynı kaldı. Savunmada Bahçeşehir'in ön sahada yaptığı baskı bazen sonuç verse de maçın bütününde bire bir savunma ve yardım dönüşleri temsilcimiz adına büyük sorun teşkil etti. Oyuna giren 10 oyuncusundan da skor katkısı alan Bourg son çeyreğe 18 sayı farkla önde girdi (61-79).

Temsilcimiz son çeyrekte de savunma yönünden gelişme sağlayamazken top kısaların elinde çok fazla kaldı. Boş atışları isabete çevirmeyi başaran Bourg karşılaşmadan 99-82'lik galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...

Bahçeşehir Koleji: Erick Green 23 sayı, 4 ribaund, 2 asist; Alex Perez 18 sayı, 0 asist; Jamal Jones 17 sayı, 4 ribaund

Bourg: Danilo Andjusic 22 sayı (4/5 üçlük), 7 asist; Zachery Peacock 20 sayı, 2 asist; Maxime Courby 14 sayı (4/4 üçlük), 4 ribaund, 2 asist

Yorumlar Okunma: 1625