Spanoulis: Eleştiriler sayesinde kariyerim yükseldi - BasketFaul.com

Spanoulis: Eleştiriler sayesinde kariyerim yükseldi

30-09-20 16:10
Olympiakos’un kaptanı Vassilis Spanoulis, Turkish Airlines EuroLeague’de yeni sezonun ilk hava atışı öncesi, takımının Pire’de

“Bu sezona başlıyorum ve henüz sonunu ya da emekliliği düşünmedim. Basketbol nereye götürürse oraya gideceğim. Şu anda hırslıyım, motivasyonum var ve başarmak istediğim hedeflerim de var. İnsanlar, istedikleri şeyi söyleyebilirler. Kariyerinizde yükseldikçe insanlar da sizinle ilgili daha çok konuşuyor ve eleştirilere açık olmanız gerekiyor. Elbette hem iyi hem de kötü niyetli eleştiriler oluyor. Bu işi seçtiğimiz için her türlü eleştiriye, olumsuz eleştirilere de hazır olmalıyız. Eleştirilmemiş olsaydım bugünkü oyuncu olmazdım. Yıllar boyu beni eleştiren herkese bunun için, beni bugünkü noktaya getirdikleri için teşekkür ediyorum.

Elbette bu sezonun şampiyonluk yolculuğu olmama ihtimali bir sporcu için en iyi şey değil ama bunu kabul etmemiz lazım. Benim için zafer, play-off yapmak olur çünkü son iki sezondur yapamadık. Daha büyük bir zafer, bir sonraki adım olur. Sezon içerisinde motive olup başarabileceğimiz hedefler belirlemeliyiz.

Bu takımı çok seviyorum, hepimiz birbirimize bağlıyız. Kostas’ın gelişi de takımın hem bugünü hem de geleceği için çok önemli ancak özellikle de bugün için önemli çünkü ben o kadar uzun süreli düşünmüyorum. Bence bu, takımın dinamiğini de gösterdi. Bu sebeple takım sahiplerini son yıllarda alışık olmadığımız şekilde onun seviyesinde bir oyuncuyu getirdikleri için tebrik etmemiz gerekiyor. Zor günlerde onu almak için önemli bir bütçe harcadılar ve piyasası gerçekten yüksek bir oyuncuyu aldılar. Dahası, Kostas ailenin bir parçası, buranın DNA’sını biliyor. Sanki hiç gitmemiş gibi. Artık daha deneyimli ve takıma yardımcı olmaya daha da hazır.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 984