'Henüz en iyi Larkin'i izlemediniz' - BasketFaul.com

'Henüz en iyi Larkin'i izlemediniz'

28-09-20 18:11
Anadolu Efes'in yıldız oyuncusu Shane Larkin, medya buluşmasında  soruları yanıtladı.

Larkin'den pasajlar...

* Bizim takımda kıskançlık yok, egolar yok, aile gibiyiz. Oynadığımız basketboldan keyif alıp eğleniyoruz. Kimin bireysel olarak ne yaptığının bir önemi yok. 

* Ağrılarıma rağmen oynuyordum, COVID arası sırasında sakatlıklarımı tedavi ettirme olanağım oldu. Henüz en iyi Shane Larkin'i görmediniz, sizlere onu izlettirmek istiyorum. Sakatlıktan kurtulduğum için bu sezon yüzdede 100'ümle oynayacağım.

* Her zaman çok aç bir oyuncu oldum. Kendimi adamış durumdayım, şampiyonluğu kazanmak için büyük bir istek duyuyorum. Aynı oyuncu grubu, aynı koç, aynı takım... O kimyayı sürdürürsek yine en büyük favorilerden biri olacağız.

ATAMAN NBA'DE KOÇLUK YAPABİLİR
* Temelde Ergin Ataman'ın NBA tarzı başantrenörlük yaptığını görürsünüz. Avrupa'da belli kalıplar içinde oynamayı tercih eden antrenörler görüyoruz. Efes'te ise biz NBA takımları gibi hızlı oynuyoruz, en iyi şut pozisyonunu bulmak için uğraşmıyoruz. Efes'te zaten NBA kalitesinde oyuncular var. İlk başta Ataman'la birbirimizi anlamaya çalışırken sıkıntılar yaşadık ama bunları çabuk aştık. Oyuncularını özgür bırakıyor, onlarla birlikte nefes alıp veriyor. Ergin Ataman olmasaydı bu başarıyı yakalayamazdık. Hayatın neler getireceği bilinmez ama Ataman NBA'de koçluk yapabilecek düzeyde bir koç.

* NBA'i en yetenekli, en atletik oyunculara sahip olduğu için zevkle seyredilebilir. Eurloleague'i izlemek için ise çok iyi antrene edilen takımlar, rekabetin en üst düzeyde olduğu maçlar, her top için enerjinin yüzde 100'ünü veren oyuncular başlıca nedenler. Avrupa'da takım savunmaları daha iyi olabilir ama NBA'de savunma olmadığını söyleyemem ama kurallar nedeniyle savunma yapmak çok daha zor. 
 
* Açıkçası milli takım formasını giymek için sabırsızlık içindeyim ve heyecan duyuyorum. 
 

* NBA için tercih ettiğim takım olduğunu söyleyemem ama Boston Celtics bana çok yakınlık göstermişti. Onların kalbimde ayrı yeri var. Ama gideceksem bu başka bir takım da olabilir, bunun parayla ilgisi yok.

Yorumlar Okunma: 1263