Can Sevim: Oyunculara ev ödevi veriyoruz - BasketFaul.com

Can Sevim: Oyunculara ev ödevi veriyoruz

28-09-20 15:53
Lige Gaziantep Basketbol galibiyetiyle başlayan HDI Sigorta Koçu Can Sevim sezon öncesinde iki hazırlık maçı yapabildiklerini belirtip, "Zamanın lehimize çalışacağını görebiliyorum." dedi.

Sevim şöyle konuştu: 

"Gaziantep maçını izledikçe ne kadar eksiğimiz olduğunu görüyorum, hazırlık maçı oynamış olsak bunları düzeltmeye çalışabilirdik. 

Oyunculara ev ödevi veriyoruz, videolar gönderip setleri öğrenmelerini istiyoruz. Hazırlık maçı açığımızı evde bile çalışarak kapatmaya çalışıyoruz.

Evaldas ve Tanner hazır geldi, Chris'in daha vakti var. Pako çok kaliteli oyuncu, fiziksel olarak kuvvetlendikçe daha iyi oynayacak. Pako'nun diğer takımlar tarafından tercih edilmemiş olması bizim için şans oldu. Macura'nın Avrupa basketbolu konusunda eksikleri var, G-League'de gerçek basketbol oynanmıyor, Avrupa'nın temaslı oyununa uyum sağlaması lazım. 

Yerlilerden Egemen aldığı süreyi çok iyi değerlendirdi, Sinan 17-18 dakika oynayıp savunmada çok katkı verdi. Ekrem de hem 1, hem 2 oynayabilecek, şutu ve pası olan değerli bir genç. Diğer Türkler'den de zaman içinde yararlanacağız." 

Yorumlar Okunma: 2058