Çekişmeli maçın galibi Büyükçekmece - BasketFaul.com

Çekişmeli maçın galibi Büyükçekmece

27-09-20 19:30

İSTATİSTİK

ING Basketbol Süper Ligi 1. haftasında Büyükçekmece'de Matt Farrell ve Mehmet Fırat Alemdaroğlu sakatlıkları sonrası süre alırken, Devin Oliver maç kadrosunda sakatlığı sebebiyle yer almadı.


Karşılaşmaya ev sahibi ekip Büyükçekmece, Olaseni-Anderson-Ömer-Eldridge-Mert beşiyle Petkim ise Ray-Ege-Vasiliauskas-Wimbush-Hummer ile başladı.

Petkim, üç sayı çizgisinden iyi başladığı karşılaşmada Büyükçekmece de hızlı hücumlarla skor kaydetti. Dengeli geçen bu dakikalarda 17-17 eşitlikte hakem molasına gidildi.Molanın ardından 7-1 seri yakalayan Büyükçekmece üstünlüğü eline aldı.Hummer ile arka arkaya yaptığı top kayıpları sonrası farkın açılmasını önleyemedi İlk çeyrek 24-20 Büyükçekmece önde tamamladı.


İkinci çeyreğe Petkim, Ege ile çok iyi başladı. Çekişmeli geçen çeyrekte 02:32 dakika kala Zack ile pota altında basketi kaydeden Petkim skora dengeyi getirdi (37-37). Molaya giden Büyükçekmece, moladan Anderson'ın basketiyle dönerek üstünlüğü tekrar eline aldı. Ancak mücadeleyi bırakmayan Petkim, rakip savunmasının zayıf anlarını değerlendirmeye çalıştı.16 saniye kala Vasiliauskas'ın basketiyle Petkim öne geçti ve çeyreği 43-41 önde tamamladı.


Üçüncü çeyrekte savunmayı yukarı çeken Petkim, Anderson'u da durdurarak rakibinin sayı bulmasına izin vermedi.Canberk'in üçlüğüyle Petkim farkı 6'ya çekti. Skordakini uzun süren suskunluğunu Matt Farrell ile bozan Büyükçekmece, farkı yakın tutmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 60-56 Petkim önde tamamladı.


Son çeyrekte Büyükçekmece, arka arkaya gittiği çizgiden kayıpsız dönerek farkı eritti. Ancak 8-0 ile seriyle cevap veren Petkim, üstünlüğü kolay kolay bırakmayacağını rakibine gösterdi. Son bölümde çekişmenin gittikçe arttığı karşılamada Canberk'in turnikesiyle Mert'in üçlüğüyle karşılık veren Büyükçekmece 02:32 dakika kala öne geçti (76-73). Eldridge maç boyunca üç sayı çizgisinden isabet bulamazken (0/7) maçın en kritik yerinde 13 saniye kala ilk üçlüğünü kaydederek galibiyete takımını çok yaklaştırdı. Petkim'de Hummer basketi kaydetse de farkı eritemedi ve karşılaşmayı Büyükçekmece 86-83 kazandı.


Öne çıkanlar...
Büyükçekmece Basketbol: Karvel Anderson 34 sayı-6 ribaund, Ömer Utku Al 16 sayı-1 ribaund-2 asist, Matt Farrell 11 sayı-1 ribaund-3 asist

Aliağa Petkim: Kendrick 14 sayı-2 ribaund-4 asist, Ian Hummer 15 sayı-8 ribaund-4 asist, Sarunas Vasiliauskas 12 sayı-1 ribaund-4 asist

 

 

Yorumlar Okunma: 4788