BSL başlarken 10 soru - BasketFaul.com

BSL başlarken 10 soru

26-09-20 06:56
1. Diğer takımlar değişen kadrolarıyla uyum sağlamaya çalışırken, Alec Peters dışında bütün oyuncularını koruyan Anadolu Efes kaldığı yerden devam edecek. Birbirini tanıyan, sistemi bilen oyuncular için bu bir avantaj ama rakipleri de Efes'i iyi tanıyor. Aynı kadroyla oynamaları kendilerine mi, rakiplerine mi daha fazla yarayacak?
2. Azalan bütçesiyle birlikte kadrosu büyük ölçüde değişen Fenerbahçe BEKO'da, Igor Kokoskov bu zor süreçte NBA'den esintiler getirecek mi?
3. Takımlar kendilerini pandemiden ne kadar koruyabilecekler? Lig erteleme olmadan devam edebilecek mi? Pandemi şiddetini daha da artırırsa lig tamamlanabilecek mi?
4. İlk kez Bandırma dışına çıkan, Bandırma'nın heyecan verici gençleri Beşiktaş'ı play off'lara taşıyabilecek mi? Beşiktaş, yerlilerinden daha iyi olmayan yabancıları ile yoluna devam edecek mi? TOFAŞ'ta Batın Tuna, Daçka'da Doruk Dora, Ormanspor'da Ergi Tırpancı, Galatasaray'da Eray Aydoğan, Telekom'da Göktuğ Baş gibi gençler yeterli süre alabilecek mi?
5. Karşıyaka'dan sonra Türk Telekom'da da çok parlak sezon geçirmeyen Egemen Güven, Afyon'da atılım yapacak mı?
6. İki Euroleague takımı; Anadolu Efes ve Fenerbahçe'yi geçebilecek takım olabilecek mi?
7. Yabancı oyuncu kalitesi, bütçelere bağlı olarak düşerken bu sezon koçları daha yoğun mesai bekliyor. Sezon bittiğinde daha çok hangi koçlardan övgüyle söz edeceğiz?
8. Seyircisiz salonlarda oyuncuların ve koçların söylediklerinin çoğunu hakemler duyacak. Acaba teknik faul ve diskalifiye sayıları aratacak mı?
9. Sezon sona erdiğinde kaç takımın bütçesi denk gelebilecek?

10. Kaç takım sezon içinde kadrosunu boşaltacak? 

Yorumlar Okunma: 2620