Bartzokas: Euroleague oyuncuları yerel ligde yürüyor - BasketFaul.com

Bartzokas: Euroleague oyuncuları yerel ligde yürüyor

24-09-20 17:12
Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden Olympiacos‘un başantrenörü Georgios Bartzokas, Eurohoops’a açıklamalarda bulundu.

Bartzokas, yerel liglerin EuroLeague koçları açısından artık bir zorluğa döndüğünü ifade etti:

“Yerel liglerin EuroLeague koçları için birer kâbusa dönüştüğünü söylemek istiyorum. Bu sadece benim fikrim değil, herkesle bu konuyu konuştum. Bütün hafta sizinle oynamak adına hazırlık yapan bir takıma karşı en ufak bir motivasyonu olmayan ve sahada yürüyen oyuncularınızla oynamak stresli bir şey. Tüm EuroLeague koçları için en kötü geçen maçlar böyle kolay olduğu düşünülen lig maçlarıdır. Bu maçlar adeta birer kâbus. Sadece 2 saatin hemen geçip maçı bir sayıyla dahi olsa alıp oradan uzaklaşmak istersiniz. Çünkü oyuncularınızı 80 maçta oynamaya motive etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Bu maçlar ki, kaybederseniz şampiyonluk açısından karar verici olabilecek maçlar. Onları eylül ya da ekimde oynanan bir maçın takımın geleceği adına önemli olduğunu düşünmeye itmek zor”

Bartzokas daha önceden Olympiacos‘u sadece EuroLeague maçlarına hazırlayacak şekilde daha fazla idman planı yapmanın farklarından bahsetmişti. O konu hakkında ise “Dürüst olmak gerekirse ben böyle memnunum. Kesinlikle maçlar için değil, idmanlar için koç oldum. Bir koçun, takımın nasıl oynayacağına direkt olarak müdahale ettiği yer orası. Maçlar ise bu çalışmalarınızın bir ürünüdür. İdman yapmaya vaktiniz olmadığında takımları hazırlamak açısından maçlar oynamak tabii ki de oyuncular ve taraftarlar açısından güzel ancak monoton bir prosedürden ibaret. Bir meslektaşımın dediği gibi, yenilginin keyfini çıkarmayıp, yenilgisizliğin ferahlığını yaşamak” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1467