Kartepe protokolü (Her maçtan önce ateş ölçülecek) - BasketFaul.com

Kartepe protokolü (Her maçtan önce ateş ölçülecek)

21-09-20 17:35
4-11 Ekim tarihlerinde Kartepe'de oynanacak olan TBL Federasyon Kupası ile ilgili coronavirus önlemleri ve takımların hangi koşullarda sahaya çıkabilecekleri açıklandı.

TBF'nin yayınladığı protokol şöyle:

* Erkekler Federasyon Kupası'nın başlamasından 7 gün öncesine kadar hazırlık maçı oynanmasına izin verilmeyecek.
* Organizasyonun başlama tarihinden 6 gün ve 2 gün önce PCR testi yaptırılması ve iki test sonucunun da negatif olması koşuluyla otele/ tesise girişler yapılabilecektir. Her iki günün test sonucu bulunmayan veya iki sonuçtan birinde pozitif çıkan kişilerin otele girmesine izin verilmeyecektir.
* Otele girişten sonra takımlardan herhangi bir sporcuda semptom olması durumunda ilgili sporcu kamptan ayrılacak ve gerekli izolasyon önlemleri alınacaktır.
* Her müsabakadan önce takımdaki görevli ve sporcuların ateşi ölçülüp, listesi takım doktoru imzalı olarak müsabakanın temsilcisine teslim edilecektir.
* Grup müsabakaları bitiminde Çarşamba günü otelde/tesiste tekrar test uygulaması yapılacaktır. Kulüplerimizin sporcu ve görevlilerine ait testin ücreti kulüplerimize ait olup, kişi başı 250 TL olan test ücreti nakit olarak test esnasında verilecektir. Bu testi yaptırmayan takım çeyrek final müsabakalarını oynayamayacaktır.

* Yapılan testlerde bir takımda ilgili müsabakanın uygun şartlarda oynanmasına engel olacak kadar pozitif vaka sayısının çok olması durumunda müsabaka tehir edilmeyecek olup, ilgili takım müsabakada hükmen mağlup sayılacaktır. 

Yorumlar Okunma: 4736