TÜBAD Turnuvası'nda şampiyon Fenerbahçe - BasketFaul.com

TÜBAD Turnuvası'nda şampiyon Fenerbahçe

20-09-20 22:46

 

 İSTATİSTİK:

 Fenerbahçe hücumda bütün silindirleri çalıştırdığı günde eksik Daçka'yı hiç zorlanmadan 94-72 yenerek Mehmet Baturalp Tübad Kupası'nı kazandı. Ali Muhammed hariç her oyuncusundan sayı katkıısı alan Fenerbahçe maç boyu harika hücum ederken özellikle pick and rollerdeki keskinlik dikkat çekiciydi.


Karşılaşmaya Vesely ve De Colo'nun etkili oyunuyla başlayan Fenerbahçe farkı daha ilk 5 dakikada çift haneler seviyesine getirdi. Mola alıp mola dönüşü kendine gelen Daçka'ya cevap Jarrell Eddie'nin üçlükleriyle geldi. Üst üste 4 üçlük yollayan Eddie maçın ilk çeyrekten kopmasını sağladı. İlk çeyrek 31-20 Fenerbahçe lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrekte de etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe Eddie'nin 5. üçlüğü ile farkı 16 sayıya kadar çıkardı. Fakat bu dakikadan sonra kilitlenen Fenerbahçe tam 4 dakika sayı üretemedi. Seriyi bozan yine Eddie'nin üçlüğü oldu. Devre arasına Fenerbahçe 50-37 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte baskılı savunmasıyla rakibi zorlayan Fenerbahçe genç oyuncularına şans veren Daçka karşısında farkı arttırdı. Rahat oynayan Fenerbahçe son çeyreğe 75-51 skoruyla girdi.

Son çeyrek erken gelen Daçka isabetleriyle başlasa da mola sonrası kendine gelen Fenerbahçe farkı korudu. Kazandığı tek çeyrek bu olan Daçka kadrodaki genç oyuncuları da görme şansı buldu. Mücadeleden Fenerbahçe 94-72 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 3107