Tibor Pleiss: Ataman, Galatasaray'a göre Efes'te çok rahat - BasketFaul.com

Tibor Pleiss: Ataman, Galatasaray'a göre Efes'te çok rahat

20-09-20 19:34
Anadolu Efes medya buluşmalarının üçüncüsünde Tibor Pleiss, yer aldı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Her zaman başarıya aç bir yapısının olduğunu söyleyen Tibor Pleiss, “Her zaman o seviyelerde kendimi tutmaya çalışıyorum. Asla sırtımı arkaya yaslayarak dinlenmeyen yapım var. Başarının en önemli başarıya olan açlığım olarak vurgulayabilirim. Neredeyse hiç durup dinlenmem yaptığım çalışmalarda. Sürekli mücadele etmek durumundasınız. Antrenmanlarda 1-1.5 saat çalıştığımı görüyorum. Bu da bu seviyelerde kalmamı sağlayan etken oluyor” diye konuştu.

Başantrenör Ergin Ataman’ın Galatasaray ile Anadolu Efes’te değişen özelliklerinin olup, olmadığının sorulması üzerine Pleiss, “Benzer olduğunu söyleyebilirim. Ama şöyle bir temel fark var. Anadolu Efes’te çok daha rahat olduğunu söyleyebilirim. En başlıca nedenlerinden biri Galatasaray’da oynarken oyun kurucu pozisyonundaki sıkıntıydı. Bu sıkıntılardan dolayı hoca gerilebiliyordu. Efes’te bu pozisyonda çok seçenek var. Hocaya hem yardımcı oluyor, hem de takımımızın galip gelmesini sağlıyorlar. Biri kötü olsa diğeri iyi gününde oluyor. Dolayısıyla galibiyeti getiriyor. Ergin hocanın Efes’te kafaca çok rahat koçluk yaptığını vurgulamak isterim. 2 yıldır birlikteyiz. Tam bir aile olduğumuzu söyleyebilirim. Aile ortamı da takımların rollerini çok iyi bilmesi ve Ergin hocanın takımı çok daha iyi koordine edebilmesini sağlıyor” diye cevap verdi.

Zorlu bir dönemden geçildiğini ifade eden Alman basketbolcu, “5 aydır takım olarak bir araya gelemedik. Geçen sezon öncesi genellikle 14-15 hazırlık maçı yaptığımız dönem varken, bu sezon hazırlık maçı sayısı daha az sayıda kalacak. Antalya’da oynadığımız hazırlık turnuvası var. TÜBAD turnuvası var. Bu herkesin yönetmesi gereken zorlu bir dönem. Günün sonunda sezona hazır olacağız. Takımızda eksik olan oyuncularımız var. Zaman içerisinde geçen seneki kimyayı yakalayarak geçen seneki formumuza geleceğimizi düşünüyoruz. Önemli pozisyonlarda önemli oyuncularımız var. Kısa bir zaman içerisinde hazır olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Geçen sezonun tamamlanmasından dolayı kendini kötü hissettiğini söyleyen 30 yaşındaki basketbolcu, “Yapı olarak da başladığı işi bitirmeyi seven biriyim. Sezonun tamamlanmamış olması yarım kalmış bir iş duygusu verdiği için benim çok canımı sıktı. Takım olarak çok çalışmıştık. Ben bunu şuna benzetiyorum. Usain Bolt’un 100 metre koşusunda tam 80 metre koştuktan sonra yarışın durdurulmasına benzetiyorum. O kalan 20 metreyi koşamamasına benzetiyorum. Tamamlanmamış bir sezon. Hiç hoş değil. Çok can sıkıcıydı. Bir taraftan da bu durumu da anlamak gerekiyor. Aileniz var, takım arkadaşlarınız var. Takım arkadaşlarınız da ikinci aileniz. Günün sonunda basketbolun çok ötesinde bir mesele. Sağlık her şeyin başı. Çok can sıkıcı bir durumdu. Çok kötü hissettik. Akılcı ve serin kanlı davranmak gerekiyor. Başkalarının hayatını tehlikeye atmamak gerekir” açıklamasında bulundu. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2200