LeBron’u Kral yapanların başında gelen kişi; Mike Malone - BasketFaul.com

LeBron’u Kral yapanların başında gelen kişi; Mike Malone

20-09-20 12:52
Bugünlerde çok iyi dost olan Kral LeBron James ile Denver Nuggets Head Coach’u Mike Malone’nun arası her zaman çok iyi değildi! Gerçekten de yükselen bir yıldız adayı olan LeBron’ın üstüne, o zamanlar Cleveland Cavaliers’da ‘savunmacı’ asistan koç olan (Mike Brown’ın altında) Malone çok gitmişti. İkilinin arasında zaman zaman gerginlik olduğu biliniyor ama iyi niyetli ve öğrenmeye aç olan Kral bunu hiçbir zaman sorun yapmadı ve antrenörünün ondan istediklerini harfiyen yerine getirmeye çalıştı.

Bugün LeBron 35 yaşında ama ‘savunmada da’ harika oynamaya devam ediyor (Houston Rockets’la olan play-off eşleşmesinin 3. maçında bir peryotta yaptığı tam 4 blok izleyenlerin dudağını uçuklattı).

Mike Malone Cleveland’ta 2005-2010 yılları arasında yardımcı koçluk yaptı ve LeBron James ile birlikte bir sürü maç kazandılar ama bir türlü şampiyonluğa ulaşamadılar. Bununla beraber, James defansif özelliklerini parlatan eski antrenörüne her zaman minnettar olduğunu karşılaştıkları her maç öncesi açıkça ifade ediyor. LeBron’un NBA Savunma Beşi’ne ilk kez seçilmesi 2009 sezonu sonrasıdır ve Cleveland o sene 66 maç ile NBA’in en fazla maç kazanan takımıydı. Denver koçu o sezonla ilgili hala gururlanıyor ve ‘eğer James’i savunma prensiplerime inandıramasaydım imkanı yok o kadar maç kazanamazdık’ diyor.

Bilindiği gibi Kral MVP yarışında Milwaukee’den Giannis Antetokounmpo geçilmesini pek hazmedemedi... LeBron 25.3 sayı, 10.2 asist ve 7.8 ribaound ortalamaları tutturmasına karşın MVP seçiminde Greek Freak’in yanına yaklaşamadı bile..!

Bakalım Kral bunun acısını Denver Nuggets serisinde çıkaracak ve hatta Lakers ile birlikte şampiyonluğa kadar yürüyebilecek mi? 

Yorumlar Okunma: 1814