İzmir derbisi Karşıyaka'nın - BasketFaul.com

İzmir derbisi Karşıyaka'nın

17-09-20 20:52

İSTATİSTİK:

İzmir derbisinde gülen taraf ev sahibi Pınar Karşıyaka 65-54 skoruyla oldu. Potaların normalde olduğundan daha küçük gibi gözüktüğü mücadelede maç boyu iki takım da sayı üretmekte çok zorlandı. İki takım da hiçbir çeyrekte 20 sayı baremine ulaşamadı.


Karşılaşmanın ilk 4 dakikasında sayı üretilemezken uzun hucumlar kötü şut tercihleriyle birleşince sıkıcı bir basketbol oynandı. İki tarafın kısa süreli patlamaları hariç hücumları çok sıkıntılı gözüktü. İlk çeyreği Karşıyaka 14-10 önde tamamladı.

Sezon öncesi olduğunu son derece net hissettiğimiz mücadelede ikinci çeyrekte de hücum çok sıkıntılıydı. Dış atışların yanı sıra kolay atışlar da girmezken bol bol top kaybı izledik bu bölümde. İlk devre 32-26 Karşıyaka üstünlüğü ile geçildi.

ikinci yarıda da sıkı savunmalar etkisini gösterdi. İki tarafın da setlerini oynamaya çalışıp uzun süreler hücumda kalması skoru aşağıda tutmaya devam etti. Son çeyreğe Karşıyaka 48-40 skoruyla önde gitti.

Son çeyreğin bşaında Petkim iyi başladı. Rakibini durduran Petkim hücumda istediği kadar üretken olamayınca farkı eritemedi. Maçın sonunda M'Baye'nin önderliğindeki Karşıyaka farkı çift hanelere çıkardı. Karşılaşmadan Pınar Karşıyaka 65-54 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 1940