Karadağ: Yabancılar için son aşamaya geldik - BasketFaul.com

Karadağ: Yabancılar için son aşamaya geldik

17-09-20 19:30

FATİH ŞEKER

Tahkim Kurulu kararıyla TBL'de kalan Konyaspor'da koç Cengiz Karadağ, yerli transferinde yaptıkları hamlelerden sonra yabancılarda da son aşamaya yaklaştıklarını söyledi.

Karadağ şöyle konuştu:

"Bu sene özel bir sezon olacak. Pandemi basketbolu da çok ciddi derecede etkiledi. Kulübümüzün de özel durumları var. Başkanımız, yönetimimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız çok özel özverilerle kulübü ayakta tutmaya, destek olmaya çalışıyor. Büyük bir camiadayız. Bir oluşuma girdik hep beraber. Konya şehrinin dinamikleri bu takımının devamlığı için çalışıyorlar. Bizler de Konya’nın marka değerine katkı sunmak için buradayız. 

Zaman olarak çok geride kalmamıza rağmen kulübün ve şehrin büyüklüğüyle kısa süre içinde bir oyuncu grubunu Konya’ya kazandırdık. Çok eksiğimiz var elbette ama hep birlikte hareket ederek, geçmiş dönemlerde yapılan hataları yapmayarak ve daha planlı hareket ederek zorlukları aşmaya çalışacağız. Düşündüğümüz yabancı isimlerle de ilgili son aşamaya geldik. Yerli rotasyonumuz çok sınırlı ama şartlar da zorlu. Takıma ilerleyen dönemde biraz daha derinlik kazandırmaya çalışacağız. Maddi imkanlar doğrultusunda maksimum katkı alabileceğimiz bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Geçmiş dönemlerdeki birçok parametrelerden ötürü hedefimiz farklılaştı ama ne olursa olsun Konya’ya yakışan basketbolu oynayacağız. 

Yerli oyuncular ve Konyalı genç oyuncularla yarın Covid-19 testine gireceğiz. Test sonuçlarının ardından çalışmalarımıza başlayacağız. Şu an tek hedefim, test sonuçlarının iyi çıkması ve takım olarak sağlıklı bir şekilde antrenman yapabilmek." 

Yorumlar Okunma: 1736