Ataman: İyi hazırlanamadık, sezon başladıktan sonra ritm tutmaya çalışacağız - BasketFaul.com

Ataman: İyi hazırlanamadık, sezon başladıktan sonra ritm tutmaya çalışacağız

16-09-20 18:05
Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman zoom üzerinden yapılan basın toplantısında soruları yanıtladı.

Ataman'dan pasajlar...
 
* Olimpiayat Elemeleri iptal oldu, sezon içinde de milli maç olup olmayacağı belli değil. Shane Larkin henüz milli formayı giymediği için Türk lisansı çıkartamıyoruz. Larkin Türk vatandaşlığına geçtikten sonra kulüp olarak da maddi fedakarlıklar yaptık. Pandemi nedeniyle oluşan durumun değerlendirilerek yönetmeliğin yok sayılmasını ve Larkin'e Türk lisansı verilmesini bekliyoruz. Ameliyat geçiren Larkin'in ilk Euroleague maçında oynayacağını düşünüyoruz.

* Formula, bisiklet, tenis, futbol başladı. NBA'deki gibi buble'a ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Bazı ülkelerde belli sayıda da olsa basketbol maçlarına seyirci dahi alınıyor. Durum böyleyken Euroleague ligi oynatamazsa inandırıcılığını kaybeder. Pandemiye karşın Euroleague takımları ayakta kalmayı başardı.

* Yeni sezona geçen sezonki kadroyla başlarken aynı heyecanı yakalamaya çalışacağız. İyi bir hazırlık dönemi geçiremedik. İtalya, Fransa, İspanya, Rusya'da hazırlık maçları oynandı, bizde ise bu konudaki sorunlar aşılamadı. Açıkçası Euroleague başladıktan sonra ritm bulmaya çalışacağız.

* Belki transfer yapmadık ama çok başarılı olan oyuncuları tutmak bir yönetim başarısıydı. Yönetim de fedakarlık yaptı, oyuncular da. En büyük transferimiz kadroyu korumak oldu. 

* Merter'deki salondan ayrılmak duygusal bir süreçti. Şimdi de güzel bir tesisteyiz, ayrıca antrenman salonu için bir arazı tahsisi konusunda girişimlerimiz var. 

Yorumlar Okunma: 2221