Vatutin: Euroleague'in sonu olabilir - BasketFaul.com

Vatutin: Euroleague'in sonu olabilir

16-09-20 17:04
Turkish Airlines EuroLeague’in Ekim ayı içerisinde sahalara dönmesi bekleniyor ancak coronavirüs salgını nedeniyle birçok soru işareti de sezonun beraberinde gelecek. TASS’ın haberine göre CSKA Moskova Başkanı Andrey Vatutin, EuroLeague’de 2020-21 sezonunu bitirmenin önemini şu sözlerle anlattı:

“EuroLeague, sezonun başlaması ve oynanması için elinden geleni yapıyor. Basketbolun dışında birçok faktörün olacağı neredeyse kesin. Maçlar ertelenecek, iptal olacak, pozitif çıkan vakalar olacak ve teknik kayıplar yaşanacak. Sağlık kuralları da kriz durumları için geliştirildi ve tüm kulüpler, organizatörler ile yakın temas hâlinde.

Bir sebeple sezon tamamlanamazsa tüm turnuvayı kaybedebiliriz. O yüzden niyetimiz ne pahasına olursa olsun sezona başlayıp bitirmek. En kötüsüne hazırlanıyor, en iyisini umuyoruz.”

Rusya Basketbol Federasyonu Başkanı Andrei Kirilenko ise şunları söyledi:

“Gelecek sezona dair çok büyük bir belirsizlik var. Takımlardaki coronavirüs vakaları ile ilgili durumlar yaşanacağına ve maçların ertelenmesinin gerekeceğine eminim. Umarım her şey yolunda gider ama sezon önü maçları gösteriyor ki takımların önünde zorluklar var.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2982