Gherardini: Sloganımız yellowlegacy - BasketFaul.com

Gherardini: Sloganımız yellowlegacy

15-09-20 17:06
Fenerbahçe Beko'da oyuncular ve teknik heyet, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapılan EuroLeague Medya Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Fotoğraf çekimlerinin ardından düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Fenerbahçe Beko Başantrenörü Igor Kokoskov ve Takım Kaptanı Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Maurizio Gherardini: 
"Uzun bir aradan sonra hoş geldiniz. Burada olup basketbol etkinliğinin bir parçası olmak, 6 ay sonra çok keyif verici. Belirsiz bir dönemden geçtik ve önümüzde belirsiz bir sezon da var. Medya günü normalliğe doğru atacağımız ilk adım. Hepimiz oynamak istiyoruz. Hem ligde hem de EuroLeague’de. Çok güzel bir sezon olmasını diliyoruz. Bir süreliğine taraftarlar alışık oldukları atmosferde olmayacaklar ama en yakın zamanda eski atmosferlere kavuşmayı ümit ediyoruz. Bu sezon yeni bir sayfa açtık. Yeni bir sloganımız var: Yellowlegacy. Fenerbahçe basketbol takımı çok önemli antrenörler ve oyuncularla birlikte adını tarihin kitaplarına yazdırdı. Çok güzel şeyler yaşandı. O yüzden legacy çok özel değerlere sahip olduğunuzu ifade ediyor. İnanmak ve birlikte çalışmak felsefemiz. Bu sene değişik sebeplerden dolayı birçok değişim oldu ama biz hem Koç Obradovic’e, hem de bize bu sevinci yaşatan oyuncuları teşekkür ediyoruz.  Yeni sayfamızda çok şanslıyız ki, Igor, teknik ekibi ve yeni oyuncular var. Aynı çalışma felsefesine devam edeceğiz. Hedefimiz aynı. Sezon başlangıcı için çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz. Belirsiz sezonda bu sene çok değişik faktörlerle mücadele edeceğiz. Medyanın da desteğine ihtiyacımız var. Bu maçları belgelemek ve analiz etmek için."

Igor Kokoskov: 
"Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası olduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım.  Çok kısa süre burada olmama rağmen çok sıcak bir karşılama oldu. İstanbul'a ve Türkiye'ye çok geldim. Buraya Obradovic ve Maurizio'yu ziyarete de gelmiştim. Türkiye'ye ve İstanbul'a çok büyük saygım var. Fenerbahçe markasının dünya çapında ne kadar büyük bir isim olduğunun farkındayım. Beklentileri biliyorum. Önümüzde belirsiz bir sezon var ama hepimiz çok heyecanlıyız. Takımımız hem eski oyunculardan hem yeni oyunculardan kurulu bir sentez oldu. Vesely, Melih, De Colo,  6 yeni oyuncumuz var. Çok iyi oyuncu grubu var. Tüm tecrübemizi ve bilgimizi takımla paylaşacağız. Takımı mücadeleye hazırlayıp, her türlü şampiyonayı kazanacak hale getireceğiz. 

Biz antrenörler olarak öncesini ve sonrasını çok kıyaslamıyoruz. Benim sistemim şu şekilde: Gün gün ilerliyorum. Eksiklerimizi tamamlıyorum. Güçlü olduğumuz yerleri vurgulamaya çalışıyorum. Basketbolda kazanmak ve üzülmek vardır.  Modern basketbol kazanmaktır. Önemli olan kazanmak. Çok hızlı basketbol oynayacağımızın sözünü veremiyorum, stilin çok önemli olmadığını düşünüyorum aslında basketbolun stilini takımın kültürü belirliyor. Nasıl basketbol oynayacağımızı ben değil, en iyi basketbolcularınız belirleyecek."

Melih Mahmutoğlu: 
"Uzun süre aranın ardından burada olmak heyecan verici. İnşallah herkes için sağlıklı sezon olur. Değişik bir sezon olacak. Sporcular olarak elimizden geleni yapmak için sahaya çıkacağız. Heyecanlıyız, yeni hocamız, yeni takım arkadaşlarımız var. Bu sene Fenerbahçe’de 8. senem. Tekrardan Zeljko’ya Fenerbahçe’ye kattıkları için teşekkür ediyorum. Ondan çok şey öğrendim ama Igor’dan da çok şey öğreneceğimi biliyorum. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Yeni gelen arkadaşlarımız da karakterli ve iyi oyuncular.  Güzel bir ortam oluştu. Her zamanki gibi hedefler, yine şampiyonluk…

Yaş ilerledikçe bence daha da iyi şut atmaya başladım. Her zaman kendimi hazır tutmaya çalıştım. Bu arayı iyi değerlendirdim. Çalışmayı bırakmadım. Ekstra çalıştım. Neye ihtiyacım varsa, hocamla da konuştuk. Şuan iyi durumdayım, maçlar oynadıkça daha da iyi olacağımı düşünüyorum."

Açıkçası ben geçen sezon basketbolun oynanmasından yana değildim çünkü ciddi bir durum ortadaydı ve halen devam ediyor. Oyuncularla hep konuştuk. Covid bir yana ne kadar sağlıklı oynayabilirdik, bu soru işaretiydi. Benim bildiğim hiçbir oyuncu oynamak istemiyordu. Çünkü gerçekten korktuk, Antalya’dan ikinci maçı oynamadan döndük. EuroLeague’nin bazı planları var. Keşke imkan olsa da NBA’deki sistem gibi oynansa. O zaman bence herkes mutlu olur. Şuanki önlemlerle bu sezonu bir şekilde oynayacağız. İnşallah kimse ciddi sağlık sıkıntısı yaşamadan bu süreci atlatırız."  

Yorumlar Okunma: 2903