Çavuşoğlu: Şampiyonluğa herkes kadar Erzurum da talip - BasketFaul.com

Çavuşoğlu: Şampiyonluğa herkes kadar Erzurum da talip

15-09-20 11:03
Yaşanan pandemi süreci sebebiyle 20 Kasım'da başlanacağı açıklanan TB2L de takımlar yeni sezon hazırlıklarına bu ay itibariyle başladılar. Pek çok iddialı kadronun kurulduğu ligde biz de sezon öncesi takımlardan görüşlerini aldığımız yeni bir seriye başlıyoruz. Bir olumsuz yaşanmadan normal şekilde oynanacak olursa ligin bu sezon son sezonlardan daha çekişmeli geçeceğini geçeceğini söyleyebiliriz. 

Serimizin ilk konuğu Erzurum BŞB Gençlik. İdari Menajer Aykut Bozoğlu ve Başantrenör Zafer Çavuşoğlu'nun yeni sezon öncesi hedeflerini ve planlarıyla görüşlerini aldık. Geçtiğimiz sezon ekonomik olarak ciddi zor zamanlar atlatan Erzurum bu sezon oldukça iddialı giriş yapmaya hazırlanıyor. 'Bir hayalimiz var' sloganıyla yola çıkacak kulübün öncelikle hedefi bir üst lige yükselmek.

Zafer Çavuşoğlu: "İddialı bir kadro kurduğumuz doğru, şampiyonluğa bu ligdeki diğer takımlar kadar biz de talibiz. Ama takdir edersiniz ki lig uzun bir süreç. Ama doğuda basketbolun tek temsilcisi olarak bir üst ligde mücadele etme hakkını Erzurum'a taşıyabilmek için çok çalışacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, Kulüp Başkanımız Hasan Şahin ve Genel Menajerimiz Ahmet Dal ile sezon öncesi yaptığımız görüşmelerde ruhunda şampiyonluk bulunan bu şehrin basketbol da üst ligleri ne kadar arzuladığını gördüm. Bu ruhu basketbola da taşıyabilmek için elimizden geleni yapacağız.

TB2L'de yaşanan bu belirsizlik bizim gibi erken planlama yapan takımları program yapma, çalışma düzeni ve hedef belirleme anlamında zorluyor. ama pandemi dolayısıyla çok zor günler geçiren ülkemiz ve basketbolumuz için yapılacak düzenlemelerle en kısa sürede bu belirsizliğin ortadan kalkmasını umuyoruz."

Aykut Bozoğlu: "Erzurum’u dünyada ve ülkemizde yaşanan mali sıkıntılardan bağımsız düşünmek pek doğru değil. Bahsettiğiniz dönemlerde dahil olmak üzere kulüp olarak tüm mali yükümlülüklerimizi yerine getirip yeni sezonda da Kulüp Başkanımız Hasan Şahin Genel Menajerimiz Ahmet Dal ve başantrenörümüz Zafer Çavuşoğlu ile beraber daha reel sürdürülebilir ve en önemlisi ödenebilir bir bütçe oluşturduk. Bu sezon geçmişte yaşadığımız sıkıntıları yaşamayacağımızı düşünüyorum. Ligimizde mücadele edecek tüm takımlara başarılar diyorum."

Erzurum, bu sezon maçlarını yeni salonlarında oynayacak. En kısa zamanda taraftarıyla yeni salonlarında buluşarak yine aynı şekilde desteklerini görmeyi umuyorlar. Erzurum taraftar desteği en çok hissedilen TB2L takımlarının başında geliyor diyebiliriz.
 
Aykut Bozoğlu: "Federasyonumuzun ve FIBA'nın belirlemiş olduğu standartlarda yaklaşık 1000 seyirci kapasiteli salonumuzda yeni sezonda tüm altyapımız ve A takımımız için en uygun çalışma ortamını sağlamış durumdayız. Salonumuz konum itibari ile içinde yüzme havuzları açık-kapalı tenis kortları, güreş arene ve mini golf - futgolf alanlarının bulunduğu Olimpiyat Millet Bahçesinin içerisinde bulunmaktadır. Sporda Dünyanın başkenti Erzurum olacak parolası ile spora ve sporcuya verdiği desteklere basketbol branşını da ekleyerek bu güzel tesisi bizlere kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.En kısa zamanda taraftarımızla yeni salonumuzda kavuşmayı çok istiyoruz."

Zafer Çavuşoğlu: "Zor ve uzun bir sezon olacağı kesin. Umarım bütün takımlar sakatlıksız ve kendi hedefleri doğrultusunda başarılı bir sezon geçirirler. Bu kadar çok katılımın olduğu bir ligde ligin statüsü, nasıl oynanacağı ve üst lige terfi edenlerin nasıl belirleneceği bizim gibi diğer kulüpler içinde çok önemli. TB2L'de bu sezon daha fazla TBL oyuncularının gelmesiyle geçmiş yıllara göre çok daha kaliteli maçlar oynanacağını düşünüyorum." 

Yorumlar Okunma: 1709