Bahçeşehir, Daçka'yı oyuna sokmadı - BasketFaul.com

Bahçeşehir, Daçka'yı oyuna sokmadı

10-09-20 20:09
Akatlar'da oynanan hazırlık maçında Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka Tekfen karşısında topu iyi paylaşıp dışarıdan daha etkili hücum etti ve baştan sona önde götürdüğü maçı 78-68 kazandı.

Darüşşafaka Tekfen adına kötü geçen ilk çeyrekte top Daçkalı kısaların elinde çok kalınca yarı saha oyununda hayli sıkışan yeşil-siyahlı ekip 10 dakikada yalnızca 9 sayı bulabildi. Rakibinin aksine Erick Green'in penetreleri sonrası yarı sahaya iyi yerleşen Bahçeşehir Koleji yer yer tempoyu da arttırdı ve ilk periyodu 12 sayı farkla önde tamamladı (21-9).

İkinci çeyrekte Bahçeşehir, Daçka'nın topun karşısında iyi kalması sonucu yarı sahada zorlansa da ribaundlarda kurulan üstünlük ev sahibi ekibin geçiş hücumundan skor üretmesini sağladı. Darüşşafaka Tekfen cephesi de önceliğini hızlı hücumlara verirken sete sette topu boyalı alana aktarmayı başaran konuk ekip uzunları Grant Jerrett ve Emircan Koşut'u daha verimli değerlendirebildi. İlk yarı boyunca rakibine oranla daha yüzdeli şut atan Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına İsmet Akpınar'ın üçlüğüyle 37-22 önde girdi.

Erkan Veyseloğlu'nun Daçka'ya getirdiği sertlik yeşil-siyahlıların savunma kaynaklı sayılarıyla sonuçlanırken Jarmar Gulley içeri agresif şekilde penetre edip Darüşşafaka hücumlarını rahatlattı. Fark uzun süre sonra 10 sayıya inse de Bahçeşehir Koleji mola dönüşü Peyton Aldridge'in getirdiği enerjiyle kolay basketler buldu, devamında Thomas-Rıdvan-Green-Aldridge-Owens kısa beşi hem set temposu hem de topu paylaşma yönünden fark yarattı. Böylece üst üste doğru atışlara giden ev sahibi ekip son çeyrekte farkı 19'a kadar çıkardı (70-51). 

Darüşşafaka Tekfen maç boyunca kısa sekanslarla savunma kaynaklı seriler bulsa da set temposunun düşük kalıp takımın genel şut problemi sonucu bir türlü alan açamamasıyla Bahçeşehir savunmasının işi kolaylaştı. Berk Demir ve oyun kurucu John Gillon'un hücumda yaptıkları olumlu işler Daçka adına ikinci yarının pozitif taraflarındandı. Karşılaşma üstünlüğünü  baştan sona ortaya koyan Bahçeşehir Koleji'nin 78-68'lik galibiyetiyle sona erdi.

Öne çıkanlar...
Bahçeşehir Koleji: Erick Green 19 sayı, 3 asist 2 ribaund; Josh Owens 11 sayı, 8 ribaund, 3 asist; Peyton Aldridge 11 sayı, 4 ribaund, 2 top çalma

Darüşşafaka Tekfen: John Gillon 13 sayı 

Yorumlar Okunma: 2202