Jasikevicius: Transfer için acelemiz yok - BasketFaul.com

Jasikevicius: Transfer için acelemiz yok

06-09-20 14:55
Barcelona’nın koçu Sarunas Jasikevicius, AS gazetesine verdiği röportajda açıklamalarda bulundu.

Takımının transfer çalışmaları hakkında da konuşan başarılı çalıştırıcı, “Takıma yeni birilerini ekleme konusunda endişelenmiyorum. Şu anda kadromuzda bulunan oyunculardan mutluyuz ve iyi bir iş çıkarıyoruz. Transfer yapma olasılığımız hala devam ediyor ama bu konuda aceleci değiliz.” ifadelerini kullandı.

Barcelona, yaz döneminde gerçekleştirdiği Nick Calathes transferi dışında çok önemli bir hamle yapmadı. Katalan ekibi bunun yerine Sergi Martinez ve Leandro Balmaro’yu A takıma çıkardı.

2020 NBA Draftına katılacak olan Bolmaro, önümüzdeki sezon NBA’e gitmeyeceğini ve Barcelona’da oynayacağını daha önce açıklamıştı. Genç oyuncu, bununla birlikte Katalan ekibiyle bulunan sözleşmesini de uzattı.

Takım kaptanı Ante Tomic’in takımdan ayrılmasından sonra Barcelona’nın özellikle pota altında eksiği bulunuyor. Katalan kulübünün, geçtiğimiz yıl EuroLeague’teki ilk sezonunu Sarunas Jasikevicius’un yönetiminde geçiren Jock Landale ile ilgilendiğine dair söylentiler çıkmıştı. Ancak çıkan haberler göre Landale, önümüzdeki sezon NBA’de oynamak istiyor.

Barcelona, 2020-21 sezonuna girilirken İspanya Ligi’nde 2014’ten beri ilk kez şampiyon olmak ve 5 yıllık aradan sonra Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four oynamayı planlıyor.

“Dürüst olmak gerekirse oyuncularım onların üzerinde büyük bir baskı kurduğumu söyleyecektir.” diyen Jasikevicius, bu beklentilerin üzerlerinde yarattığı etkiyle ilgili “Ancak kendi üzerimde de baskı kuruyorum. Oyuncularımın da ellerinden gelen her şeri yapıp, sonuna kadar çalışıp en iyi performanslarını sahaya sergilemesini istiyorum.” ifadelerini kullandı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1394