Daçka son çeyrekte kazandı - BasketFaul.com

Daçka son çeyrekte kazandı

05-09-20 19:11

İSTATİSTİK

Darüşşafaka Tekfen, Pınar Karşıyaka’yı konuk ettiği hazırlık karşılaşmasını 72-70 kazandı.

İlk çeyreğin ilk dakikaları hızlı hücumlardan bulunan karşılıklı sayılarla başladı. Pınar Karşıyaka serbest atışlarla skorda üstünlük sağlarken Darüşşafaka Tekfen basit hatalarla hücumlardan sayı bulamadan döndü. Karşılaşmanın ilk çeyreği  16-21 skor ile Pınar Karşıyaka üstünlüğünde geçildi.
 
İkinci çeyrekte Darüşşafaka Tekfen’in savunmadaki performansı Pınar Karşıyaka’yı zorlarken konuk ekipten mola geldi. Mola sonrası Pınar Karşıyaka skordaki üstünlüğünü aldığı ribaundlarla devam ettiren takımdı. Daçka ilk yarının bitimine 1.33 kala sayı farkını basketfaul ve serbest atışlardan bulduğu sayılarla üç sayıya kadar indirdi. Karşılaşmanın ilk yarısı 34-37 Pınar Karşıyaka üstünlüğünde geçildi.

Üçüncü çeyrekte Pınar Karşıyaka’nın etkili hücumları devam ederken Darüşşafaka Tekfen basit hatalarına çözüm bulamadı. Ama çeyreğin son dakikalarında hücumlarında toparlanan Darüşşafaka Tekfen aradaki sayı farkını iki sayıya kadar indirdi. Üçüncü çeyrek 53-55 Pınar Karşıyaka üstünlüğü ile son buldu.
 
Son çeyrek Darüşşafaka Tekfen hücumu ve  55-55 beraberlikle başladı. Bu beraberliği  serbest atışlarla Darüşşafaka Tekfen bozarak karşılaşmada ilk defa öne geçti ve ardından farkı 4 sayıya çıkardı. Pınar Karşıyaka 6 dakika kala skoru 8-0‘lık seri ile 59-63 lehine çevirdi. Skor 5 dakika kala 65-65 tekrar eşitlenirken dengeyi bozan takım Darüşşafaka Tekfen oldu ve 3:27 kala ev sahibi ekip 5 sayılık (70-65) fark yakaladı. Skor 71-68 iken Tony Taylor serbest atışların ilkini sayıya çevirdi, ikincisini kaçırmak isterken potalı sayı yaptı ve skor 71-70'e  geldi. 7 saniye ka Daçka'dan Gillon serbest atışları 1/2 ile kullandı: 72-70 getirdi ve Morgan son toptan yararlanamayınca Daçka sahadan galip ayrıldı.

Pınar Karşıyaka’da Tony Taylor 16 sayı ile Darüşşafaka Tekfen’de ise Grant Jerrett 18 sayı ile takımının ve maçın enskorer oyuncusu oldu.  

Yorumlar Okunma: 1748