Ataman, Türkoğlu için yorum yapmadı: Kamuoyu değerlendirsin - BasketFaul.com

Ataman, Türkoğlu için yorum yapmadı: Kamuoyu değerlendirsin

05-09-20 16:04
Antalya Gloria Sports Arena’da düzenlenen hazırlık turnuvasında mücadele eden Anadolu Efes‘in başantrenörü Ergin Ataman, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Deneyimli koç yeni sezon hedefleriyle ilgili bir açıklama yaptı:

“3 haftalık kamp, iki turnuva yapıyoruz. Hazırlık maçlarına da başladık. Geçtiğimiz yılın takımını koruyoruz. Bu açıdan hazırlık döneminde yeniden ritim bulmaya çalışıyoruz. Geçen yıl yarım bıraktığımız iş vardı. Şampiyonluk yolunda bu sene de aynı hedefle özellikle EuroLeague bazlı olarak Türkiye’ye bu mutluluğu yeniden yaşatmak istiyoruz”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun kendisi hakkındaki eleştirilerine de yanıt veren Ataman şunları söyledi:

“Hidayet benim sevdiğim bir kardeşim. Özellikle genç takımdayken, 2000 yılında ilk tarihi Final Four oynarken, o takımın oyuncusuyken benim eski öğrencim. Ben onunla alakalı konuşmak istemiyorum. Kamuoyu gerekli takdiri, gerekli değerlendirmeyi yapacaktır.”

Türkoğlu, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Ergin Ataman’ı kastederek kendisinin “EuroLeague’i eleştirmeyip tüm eleştirilerini Türk basketboluna yönelttiğini” ifade etmiş, "Anadolu Efes'in bir çalışanı", "Euroleague'den ceza almaktan korkmasın, biz öderiz"  ve "O arkadaş" ifadelerini kullanmıştı. 

Yorumlar Okunma: 3680