Brooklyn Nets bir Efsane’nin peşinde - BasketFaul.com

Brooklyn Nets bir Efsane’nin peşinde

02-09-20 11:07
Kenny Atkinson’ın işine son verdikten sonra göreve Jacques Vaughn’ı getiren Brooklyn’de koç arayışlarına hız verildi. Genel Müdür Sean Marks’ın kafasında ise şu an pek olası gözükmeyen müthiş bir plan var; NBA efsanelerinden San Antonio Spurs Head Coach’u Gregg Popovich’i takımın başına getirmek!

Sean Marks 2014 sezonunda şampiyon olan San Antonio’da Popovich’in asistanlarından birisiydi..Sezon sonunda Genel Müdür Yardımcılığı’na terfi ettirilmişti ve 2016’dan beri Nets’in basketbol operasyonlarının lideri. Atkinson’dan sonra gelen Vaughn sezonu 7-3 galibiyet yüzdesi ile kapadı ama bu görevin kendisine -henüz- birkaç ölçü büyük geldiği açık. Nets’in ise pek vakti yok; Kevin Durant ve Kyrie Irving’li bir sezon şimdiden gelip geçti bile..

22 sezondur San Antonio’yu çalıştıran Coach Popovich aynı zamanda takımın ‘President’ koltuğunu da dolduruyor ve bu son sene hariç her sezon takımını play-off’lara sokmayı başardı. Bununla beraber sözleşmesi bu sene sonunda sona eriyor ve göreli sessizlik dolayısıyla geleceği hakkında spekülasyonlar aldı, yürüdü. Bunların başında da emeklilik opsiyonu geliyor.

Popovich basketbolda elde edilebilecek her türlü başarıya ulaştı ve mensubu olduğu takımlara olan yüksek sadakatı ile biliniyor. Bu nedenle onu Spurs’den kopartmak kolay olmayacak. Bu gerçeğin farkında olan Sean Marks ta alternatif arayışlarına ara vermiyor. Tyron Lue(LA Clippers), Jason Kidd(LA Lakers), Jeff Van Gundy ve Mark Jackson en şanslı adaylar olarak gözüküyor. Ben daha önce Cleveland’ta Kyrie ile beraber çalışan ve şampiyonluğa ulaştıkları Lue’yu çok şanslı görüyorum. 

Yorumlar Okunma: 2299