Seni adalete değil, insanların vicdanlarına teslim ediyorum (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Seni adalete değil, insanların vicdanlarına teslim ediyorum (Necip Kapanlı)

01-09-20 15:11
Ligin marka değeri açısından eksik takımla oynanmasının yaratabileceği sorunları öngörmek zor değil... Ligden sadece bir takım düşecek ve eğer bu takım erken havlu atmışsa, o bölgedeki diğer takımlar büyük olasılıkla yabancıları geçen sezon olduğu gibi gönderecekler. Sonuçta 40-50 farkla bitecek maçlar izleyeceğiz. 

Bu nedenle TBL'den ilk iki veya dört takımın BSL'ye alınmasını, kriterleri yerine getirmeyenlerin TBL'ye döndürülmesini önerdik. Daha sonra da BSL'yi kaldırabilecek güçte olan Merkezefendi Belediyesi'nin başvurusunun reddedilmesi yerine, teminat mektubunu temin etmeleri için birkaç gün mühlet verilebileceğini yazdım.

Milli Takımlara sayısız oyuncu yetiştiren Bandırma organizasyonunun ayakta kalması için gücü olanların, bu gücünü kullanmalarını önerdim...

Bu konularla ilgili başka eleştiriler de getirirken, Türkoğlu Federasyonu'nun basketbola büyük katkı sağlayan projelerini de unutmadım ama basketbolcu Hido'nun başarılarına karşın, başkan Türkoğlu'nun aynı çizgiye gelemediğinden söz ettim.


Türkoğlu yaptığı basın toplantısında Merkezefendi ile ilgili süreci anlatırken, "Ahlaksız bir site", "Parayla haber yazan site" gibi kendisine yakışır ifadeler kullandı. Bu konuyla ilgili başka bir makale hatırlamadığımız için ismini vermediği sitenin Basketfaul olduğu ortada idi...

Eğer kastettiğin site Basketfaul, kastettiğin kişi ben isem...

Babam bu ülkede 12 yıl bakanlık yaptı, vefat ettiğinde ayakkabı kutusundan ayakkabı çıktı ve bankadaki hesabında kuruş yoktu çünkü bizleri okuttu... (Rahmetli annem, Cumhuriyetin ilk kadın hukukçularındandı, en üst düzey memur idi)...

Yıllarca gazeteci olarak çalıştım, yılların çoğu yönetici olarak geçti. Üst düzey hakemlik yaptım, 1997'de senin de oynadığın U20 Dünya Şampiyonası'nda düdüğümü astım. MHK'de, daha sonra bazı kulüplerde çalıştım, hiçbir yerde büyük paralar kazanmadım. Kumarım, içkim yok ama gelirim çocuklarımın eğitim masrafları ile birlikte yaşamamıza yetti.

Halen Ankara'da eşimin babasına ait 90 metrekarelik bir kooperatif evinde oturuyoruz. Evin altındaki kapıcı dairesini de 550 TL'ye kiralayarak ofis olarak kullanıyorum.

2004 model bir Mikra Nissan otomobilim dışında bir mal varlığım yok... Bankada da 15 bin TL param var.

72 yaşını aşkınım ama günde 18 saat çalışıyorum ve maalesef sitenin geliri hemen hemen hiç olmadığı için profesyonel eleman çalıştıramıyorum. Buna karşılık basketbolu seven birçok insan bana zaman zaman yardımcı oluyor. Ece'ye, Ebru'ya, Gençalp'e, Efe Can'a, Hayri Solmaz'a, Hayri Pekergin'e, Yasin'e, İlker ve katkı veren herkese teşekkür eder, Aytaç Kuru'yu da rahmetle anmak isterim.

NBA meraklısı olduğum için aynı zamanda Amerika'ya göre yaşıyorum. Günlük mesaim 18-19 saat civarında. Bu işi de eşimle birlikte sadece basketbolu sevdiğim için yapıyorum ve şikayetim de yok. Basketbol büyüsün, basketbol konuşulsun istiyorum. Allah'a şükür, ikimizin de emekli maaşı var. İnan ki senden daha zenginim.

Ve sen kalkıp "parayla haber" yazdığımdan söz edip ahlaksız diyebiliyorsun... Bir tek örneği ispatla, siteyi yarın kapatayım. İspat edemezsen de yakıştırdığın sıfatı misliyle sana iade ediyorum. 

Adalete güven yüzde 20'lere indiği için seni adaletin değil, insanların vicdanlarına teslim ediyorum...  

Yorumlar Okunma: 30735