Ateşdağlı: Hedef lig birinciliği - BasketFaul.com

Ateşdağlı: Hedef lig birinciliği

01-09-20 11:16
Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'in Bolu kampı devam ediyor. Başantrenör Şahin Ateşdağlı, bu sezon ligin çok kaliteli ve çekişmeli geçeceğini söyledi.

Ateşdağlı, kendilerini yoğun bir temponun beklediğini söyleyerek,"Önümüzde yoğun hazırlık maçı periyodu var. Hazırlık maçı periyodunda eksiklerimizi görüp Türkiye Kupası’yla beraber istediğimiz forma ulaşmak istiyoruz" dedi. 

Ateşdağlı sözlerini şöyle sürdürdü:"Şampiyonluk için lige çıkmak için kurulmuş bir takımız. Tabii çok fazla şey yaşadık. Süper ligle ilgili süreç hala netleşmedi. Kafamızda bazı soru işaretleri var. Bu nedenle kamp iyi oldu. Oradaki o atmosferden uzaklaşıp tamamen basketbola odaklanmak anlamında. Tempolu oynayan, seyir zevki yüksek bir basketbol oynamaya çalışacağız. Zaman zaman düşüşler oluyor, yükselişler oluyor. Geçen sene yaşadığımız o düşüşleri bu defa kayıpsız geçmemiz gerekiyor ki hedefimize daha net bir şekilde ulaşalım. Onun için bu sene hedefi biraz o yönde değiştirdik. Geçen sene play-off’larda yükselmeyi hedefliyorduk, bu defa normal sezonu birinci bitirmeyi gözmüze kestiriyor ve lige iyi girmeyi hedefliyoruz. İnşallah o düşündüğümüz standartları yakalarsak lige de iyi başlarsak o zaman zaten devamının geleceğini düşünüyorum." 

Ateşdağlı, bu sezon TBL'nin çok kaliteli bir lig olacağını söyleyerek,"Çok çekişmeli ve çok kaliteli maçlar oynanacak. Bizim dışımızda 5-6 takımın daha ciddi şansı olduğunu düşünüyorum. Onun için bizim çok iyi konsantre olmamız gerekiyor." diye sözlerini tamamladı. 

Yorumlar Okunma: 1544