Konya BŞB altyapıyla yeniden basketbolda - BasketFaul.com

Konya BŞB altyapıyla yeniden basketbolda

31-08-20 16:10
Fatih Şeker
Konya Büyükşehir Belediyespor, basketbol şubesi kurularak altyapı faaliyetlerine başladı. 
 
Konya Büyükşehir Belediyespor, basketbol altyapısında yeni yetenekler ortaya çıkartmak için Dr. Yahya Gökhan Yalçın koordinasyonunda deneyimli antrenör Aziz Bekir ve Volkan Ertetik ile anlaşma imzaladı.

İmza töreninde konuşan Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Akdemir, basketbol altyapısı çalışmaları doğrultusunda Konya’nın yakından tanıdığı Aziz Bekir ve Volkan Ertetik ile uzun soluklu bir anlaşmaya imza attıklarını ifade ederek, “Kulübümüz Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın destekleri doğrultusunda örnek olacak bir alt yapı organizasyonu başlattı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer branşlarda da Türkiye’ye örnek olacak altyapı çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

Antrenör Aziz Bekir ise yeni oluşumun Konya basketboluna temennisinde bulunarak, “Niyetimiz Uğur Başkanımızın verdiği destekle basketbol altyapısına yeni bir bakış açısı getirme ve çok güçlü bir altyapı kurmak. Uzun soluklu bir sözleşme yaptık. Dolayısıyla birkaç yıl sonra basketbol takımımız Anadolu’da büyük bir ses getirecek” dedi. Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı ile Aziz Bekir ve Volkan Ertetik arasında anlaşmaya imza atıldı.

Yorumlar Okunma: 2982