Doncic: Morris gibilerle uğraşmak istemiyorum - BasketFaul.com

Doncic: Morris gibilerle uğraşmak istemiyorum

31-08-20 11:36
Los Angeles Clippers-Dallas Mavericks maçında en çok konuşulan pozisyon kuşkusuz Marcus Morris'in diskalifiye edilmesine neden olan Luka Doncic'e yaptığı fauldü.

Morris’in yaptığı faul hakkında konuşan Doncic, rakibinin hareketlerinden fazlasıyla bıkmış rahatsız olmuş gözüktü. Yıldız isim, “Çok kötü bir fauldü. Ne diyebilirim ki? Son iki maçta da gereksiz hareketler yaptı. Bir önceki maçta bileğima basmasının kasti olmadığına inanmak istiyordum, ancak son maçta yaptığı faule bakarsanız benim de şu anda ne düşündüğümü anlarsınız. Morris gibi oyuncularla uğraşmak istemiyorum, sadece önüme bakıyorum.” ifadelerini kullandı.

Morris ise maçın ardından yaptığı açıklamalarda “Hakemler bu kararı vermek zorundaydı. Seri boyunca atıştığımız çok dönem oldu. Çok mücadeleci bir seriydi. Ancak insanların sert basketbol oynamakla diğer oyuncuları sakatlamaya çalışmanın aynı şey olmadığını anlaması gerekiyor. Bir önceki maçta Tim Hardaway de çok sert bir faul yaptı ancak o pozisyona benzer tepkiler verilmedi.” dedi.

Morris, bu faul sebebiyle kendisine ceza verilmemesi gerektiğini ise “Ceza verilmesi gereken seviyede bir pozisyon olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta topa da dokundum, direkt olarak Doncic’e vurmadım. Sadece sert bir fauldü” diyerek savundu.

Yorumlar Okunma: 1399