Mahmutoğlu: Euroleague'de yolculuklar özel uçaklarla olmalı - BasketFaul.com

Mahmutoğlu: Euroleague'de yolculuklar özel uçaklarla olmalı

14-08-20 18:55
Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe Beko’da kaptan Melih Mahmutoğlu, yeni sezon hakkında açıklamalarda bulundu…

Sarı-Lacivertli ekibin yeni sezon hazırlıklarını devam ettirdiği Topuk Yayla’sında Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Melih Mahmutoğlu, önümüzdeki sezonda tüm kupalara talip olduklarını dile getirdi.

Topuk Yaylası kampını değerlendirerek sözlerine başlayan Melih, “Topuk Yaylası’na iki sene önce gelmiştik. Burası sporcu için kamp yapılacak muhteşem bir tesis. İstanbul’a yakın olması da önemli. Senelerdir bu kamplar için yurt dışına gidildi. Kendimizin böyle bir imkanının olması bizim için çok önemli. Bizler sporcular olarak çok şanslıyız. Çünkü her şey elimizin altında. Ortam çok güzel, hava çok güzel. Her şey muazzam.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Beko’nun Başantrenörü Igor Kokoskov’un oyun anlayışı hakkında konuşan Melih, Mahmutoğlu, “Obradovic ile arasında tabii ki farklılıklar var. Bu da gayet doğal. Hocamız da bunun bilincinde. Hocamız, Zeljko ile de görüştü. Bizim neler oynadığımızı, hangi taktiklerle oynadığımızı zaten biliyor ama onun basketbol görüşü, oynatışı daha farklı olabilir. Biz onunla beraber güzel bir hava yakaladık. Gerçekten çok sıcakkanlı. Basketbolu ve çalışmayı çok seven bir hoca. Kendisini de kanıtlamış. NBA’de çalışmış, Slovenya milli takımıyla da şampiyonluk yaşamış kariyerli bir hoca. Biz de onunla çalıştığımız için şanslıyız. Ben buraya 7 sene önce Obradovic ile beraber geldim. Onunla çalıştım. Çok büyük şampiyonluklar yaşadık. Onun bendeki yeri her zaman başkaydı. Hep de öyle olacak. 

Bu sene de yeni bir oluşumla hedeflerimiz her zamanki gibi yine şampiyonluklar kazanmak. O yönde de çalışmaya başladık. Hocamızın mantalitesini biz de anlamaya çalışıyoruz. Gördüğüm kadarıyla herkes de hazır gelmiş. Vücut olarak herkes hazır. Şu an sadece herkes beyin olarak hocanın ne istediğini öğrenmeye çabalıyor.” dedi.

Yeni sezonda taraftarların nasıl bir Fenerbahçe Beko izleyeceklerinin de sinyallerini veren Kaptan Mahmutoğlu, “Şimdiye kadar görünenden daha farklı olabilir. Daha çok koşan bir takım izleyecekler. Zaten takıma gelen oyuncular da bu yönde. Daha çok koşan, daha atletik oyunculardan kurulu bir takım olduk. Hazırlık maçları başlayınca daha da iyi anlayacağız. Takım bunu daha da oturtacak. 7 senedir görünen takımdan biraz daha farklı bir takım görünebilir. Bu da gayet doğaldır. Çünkü hocanın bizden istediği bu. Zamanla daha da iyi anlayacağız” ifadelerini kullandı.     

Yeni sezonda EuroLegue’in alacağı önlemleri de değerlendiren Mahmutoğlu, “Bize göre en önemlisi özel uçakların olması. Salonlarda önlemler her türlü alınıyor ama uçuşlar problem olabilir. Bunların hepsi sorun. Bizim de duyduğumuz özel uçakların olacağı yönünde. İnşallah o yönde de ciddi bir ilerleme olur. Geçen sezon oynanmaması yönünde karar doğruydu. Artık önemli olan bu sene sağlıklı bir şekilde maçlara çıkıyor olabilmemiz” dedi. 

Yorumlar Okunma: 1643