Uyanık: Balıkesir BŞB iddialılar arasında - BasketFaul.com

Uyanık: Balıkesir BŞB iddialılar arasında

14-08-20 18:35
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Menajeri Anıl Uyanık yeni sezonla ilgili değerlendirmeler yaparken iddialı ekipler arasında yer aldıklarını söyledi.

Uyanık'ın görüşleri şöyle:

"Bu sezon hemen hemen tüm takımlar kadrolarını dengeli ve birbirlerine yakın bütçelerle oluşturdu. Yerli oyuncu havuzundaki değerli isimler takımlar arasında homojen olarak dağıldı. Dolayısıyla, bu sezon doğru takım mühendisliği, doğru kimya, coaching, kulübün organizasyon gücü takımlar arası sıralamayı belirleyecek temel faktörler olacaktır.
Biz bu sezon geçtiğimiz sezonki kadromuzdan bize büyük katkılar veren Berkay Genç, Mahmutcan  Çetin ve Eurobasket tarafından TBL'nin en iyi guardı seçilen Myles Mack'le kontrat uzattık.Başarılı bir sezon geçiren koçumuz Mustafa Mavili ve teknik staffımız eksiksiz olarak görevlerine devam ediyor. Bu devamlılığın bize takım kimyasını daha çabuk yakalama fırsatı vereceğine inanıyorum. Dış transferde Ogün Sevinç, Tuğberk Gedikli, Hamit Sezaver, Batuhan Dikmen ve Koray Uzunhasan gibi hem tecrübeli hem de yukarı doğru atılacak adımları olan önemli yerli isimleri  kadromuza kattık. Geçtiğimiz sezonu PAOK'ta Şampiyonlar Ligi seviyesinde önemli performansla geçirmiş olan Zane Knowles'la anlaştık. Bu transfer kulübümüzün basketbol camiasındaki güçlü reputasyonunun açık bir  göstergesidir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yabancı oyuncu seçimlerimizle fark yaratacağımıza inanıyorum.

Bu sezon TBL basketbolseverlere büyük bir rekabet vaadediyor. Biz Balıkesir BŞB olarak güçlü ve istikrarlı organizasyonumuzla, şehrimizin desteğini arkamıza alıp ligin iddialı takımlarından birisi olacağımıza inanıyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1469