Korhan Aydanarığ'dan Yiğit Baran ve Efe Ergi yorumları - BasketFaul.com

Korhan Aydanarığ'dan Yiğit Baran ve Efe Ergi yorumları

13-08-20 17:17
Ormanspor, geçen sezonki kadrosunu büyük ölçüde korudu ve yeni sezon için en erken şekillenen takımlardan biri oldu. Hedef isimlerle anlaşmaya varıldıktan sonra ise kadroya heyecan verici iki genç ekleme yapıldı: Yiğit Baran Sarıkaya ve Efe Ergi Tırpancı.

Koç Korhan Aydanarığ ile sadece bu iki oyuncuyla sınırlı, kısa bir sohbetimiz oldu. İşte Ormanspor koçunun iki genç oyuncuya bakışı...

* Türk Basketbolu'nun çok şeyler beklediği bu iki oyuncu bize bir sorumluluk veriyor. Sezon sona erdiğinde beklendiği kadar gelişim sağlamalarına yardımcı olmak zorundayız. Gerek Yiğit Baran Sarıkaya'yı, gerekse Efe Ergi Tırpancı'yı oynatmak ve çok daha iyi duruma getirip Türk Basketbolu'na armağan etmek için aramıza aldık.
* Yiğit Baran Sarıkaya TB2L'de sezonu double double ile tamamladı, milli takımlarda da çok başarılı olmuştu. 4 numara pozisyonuna yabancı almadık ve Cevher'le Yiğit'e teslim ettik. Cevher Özer gibi çok deneyimli bir ağabeyi ile çalışmak ona artı bir katkı sağlayacaktır. Şutunu geliştirmesirse zaman içinde milli takımın 4 numarası için ciddi bir aday.
* Efe Ergi Tırpancı NBA potansiyeli olan çok büyük bir yetenek. 5 numara dışında her pozisyonu oynayabiliyor. Doğru kariyer planlaması yaparsa onu çok iyi yerlerde göreceğiz.

* Ben genç oyuncuların maçın kritik anlarında sahada olmayı hak edecek şekilde çalışmalarını bekliyorum. Benim onlara kredim var, yeter ki hata yapmaktan korkmayıp mücadele etsinler ve oyunun içinde kalsınlar. Onları çocuk değil, iyi birer oyuncu olarak görüyorum. 

Yorumlar Okunma: 2539